З М І С Т

 

1. Аналіз діяльності дошкільного навчального закладу за минулий навчальний рік з визначенням річних завдань за минулий період…………………………………………………………………………

 

3

2. Діяльність структур колегіального управління

 

2.1. Загальні збори (конференція) колективу, педагогічна рада, виробнича нарада, нарада при директорі……………………………………………………………………………………………………..

 

14

2.2. Атестаційна комісія…………………………………………………………………………………….

17

2.3. Комісії з харчування, охорони праці та безпеки життєдіяльності, цивільного захисту, пожежної безпеки, організації та проведення експертизи цінності документів тощо……………………………..

 

18

3. Діяльність методичного кабінету………………………………………………………………………..

18

3.1. Цикл різноманітних методичних форм роботи з педагогами, спрямованих на підвищення їх професійної компетентності………………………………………………………………………………..

 

20

3.2. Заходи атестації, підвищення кваліфікації педагогів, участь у методичній роботі різного рівня..

24

3.3. Система моніторингу якості освіти (розвиток компетентності дітей, професійної компетентності педагогів)………………………………………………………………………………….

25

4. Адміністративно-господарська діяльність

 

4.1. Забезпечення матеріально-технічних та навчально-методичних умов……………………………..

26

4.2. Інструктажі з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності……………………………………..

26

4.3. Санітарно-просвітницька робота……………………………………………………………………...

27

5. Організаційно-педагогічна діяльність

 

5.1. Взаємодія з батьками…………………………………………………………………………………..

27

5.2. Групові батьківські збори……………………………………………………………………………...

28

5.3. Співпраця ДНЗ з початковою ланкою школи………………………………………………………...

30

5.4. Співпраця ДНЗ з установами і організаціями………………………………………………………...

40

6. Внутрішня система оцінювання якості освітньої діяльності.

 

6.1. Вивчення стану організації освітнього процесу……………………………………………………...

33

6.2. Вивчення процесів функціонування…………………………………………………………………..

43

Додатки………………………………………………………………………………………………………

48

 

Пояснювальна записка

 

         Заклад дошкільної освіти (ясла-садок)№ 171 «Світлячок» має статус дошкільного навчального закладу (ясла-садок) для дітей віком від двох років до шести (семи) років, де забезпечується догляд за ними, розвиток, виховання і навчання відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти.

Юридична адреса: 69106, м. Запоріжжя, вул. Фільтрова 25а, тел. 239-74-05

         Відповідно до Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003

№ 305, навчальний рік у ЗДО розпочинається 1 вересня і закінчується 31 травня.

         ЗДО працює за 5-ти денним робочим тижнем. Вихідні дні: субота, неділя, святкові дні. ЗДО працює за 12-ти годинним режимом з 630 до 1830, розрахований на 6 груп, функціонує 6 груп. На 2022-2023 навчальний рік передбачено функціонування наступних вікових груп:

·        3-го року життя – 2 групи (3-а 14 діт., 3-б 14 діт.)

·        4-го року життя – 1 група (24 дит.)

·        5-го року життя – 2 групи (5-а 22 діт., 5-б 16 діт.)

·        6-го року життя – 1 група (25 діт.)

Склад педагогічного колективу: 11 вихователів, вихователь-методист – 1, музичний керівник – 1, практичний психолог – 1.

Зміст освітнього процесу в закладі дошкільної освіти  № 171 визначається:

1.     Комплексною освітньою програмою для дітей раннього та перед дошкільного віку «Стежинки у Всесвіт», схваленою Міністерством освіти і науки України, лист № 22.1/12/Г/801 від 2 жовтня 2020 року.

2.     Парціальна програма національно-патріотичного виховання дітей дошкільного віку «Україна – моя батьківщина», схвалено для використання в дошкільних навчальних закладах комісією з дошкільної педагогіки та психології Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України (лист ІМЗО від 25.03.2016 р. №2.1/12-Г-85).

План роботи дошкільного закладу складається лише з інваріативної частини, яка забезпечує компетентність дитини згідно з вимогами Базового компонента дошкільної освіти в Україні.

·        Форми організації освітнього процесу – колективна, індивідуальна;

·        Типи занять – фронтальні, групові, індивідуально-групові, індивідуальні, інтегровані;

Навчання дітей у формі занять починається з третього року життя. Тривалість одного заняття:

·        ясельний вік – до 10 хв.;

·        молодший вік – не більше 15 хв.;

·        середній вік – 20 хв.;

·        старший вік – 25 хв.;

Максимально  допустима кількість занять у першій половині дня в ясельній, молодшій та середній групах не перевищує двох, у старшій – трьох організованих навчальних занять.

         В навчальному закладі згідно наказу Міністерства освіти і науки України від 20 квітня 2015 року № 446 буде заплановано проведення канікул:

·        осінні – 5 к/днів;

·        зимові – 10 к/днів;

·        весняні – 10 к/днів;

·        літні – 90 к/днів.

В період канікул з дітьми будуть проводитись заняття тільки з фізичної, музичної діяльності, образотворчої (аплікації, малювання, ліплення). В вересні та квітні буде проведено діагностичне тестування дітей садових груп. Діагностика  дітей молодшого віку проводитиметься в другій половині вересня.

 

Але у зв’язку із введенням в Україні воєнного стану всю роботу закладу буде переведено в режим онлайн. Всі  заняття будуть проводиться у дистанційному форматі.

 

1.     АНАЛІЗ ДІЯЛЬНОСТІ ДОШКІЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ ЗА МИНУЛИЙ НАВЧАЛЬНИЙ РІК З ВИЗНАЧЕННЯМ РІЧНИХ ЗАВДАНЬ НА МАЙБУТНІЙ ПЕРІОД.

 

         Заклад дошкільної освіти у 2022-2023 діяв згідно з КУ, Конвенцією «Про права дитини», ЗУ «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про охорону дитинства», «Про пожежну безпеку», «Про охорону праці», «Про забезпечення санітарно-епідеміологічних норм», Базового компонента дошкільної освіти України, державних та районних концепцій і програм, наказів і розпоряджень Міністерства освіти і науки України, Положення про дошкільний навчальний заклад, наказів і розпоряджень Міністерства освіти і науки України, Департаментів освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації та Запорізької міської ради, які регламентують діяльність дошкільного навчального закладу на сучасному етапі.

З 24 лютого в зв'язку воєнного стану садочок був переведений в онлайн форматі. Працівники працювали в дистанційному режимі.

На державному рівні цей процес забезпечується своєчасним та миттєвим законотворчим реагуванням на освітні виклики, що постають в умовах воєнного стану. Зокрема, 20 березня 2022 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо державних гарантій в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану». Він створює умови для відновлення якісного та безпечного освітнього процесу в умовах воєнного стану. Державні гарантії педагогічним і науково-педагогічним працівникам визначає нова стаття 57-1 Закону України «Про освіту».

Нормативно-правове забезпечення

 https://mon.gov.ua/ua/osvita/doshkilna-osvita/suchasne-doshkillya-pid-krilami-zahistu/pedagogam-zakladiv-doshkilnoyi-osviti/normativo-pravovi-akti

Закон України:

·         Про освіту

·         Про внесення змін до деяких законів України щодо державних гарантій в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану

·         Про правовий режим воєнного стану (стаття 15 п. 44)

·         Про внесення змін до деяких законів України щодо державних гарантій в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану

Листи МОН: 

·         Про методичні рекомендації

·         Про рекомендації для працівників закладів дошкільної освіти на період дії воєнного стану в Україні

·         Планування роботи закладу дошкільної освіти від 07 липня 2021 р. № 1/9-344

·         методичні рекомендації про окремі питання діяльності закладу дошкільної освіти у 2022/2023 навчальному році від 27 липня 2022 р. № 1/8504-22

·         Щодо особливостей застосування норм трудового законодавства, дистанційної форми роботи під час дії правового режиму воєнного стану

·         Про практику застосування трудового законодавства у галузі освіти і науки під час дії правового режиму воєнного стану

·         Щодо відпусток без збереження заробітної плати у зв'язку із введенням в Україні правового режиму воєнного стану

·         Про рекомендації для працівників закладів дошкільної освіти на період дії воєнного стану в Україні

·         Про зарахування до закладів дошкільної освіти дітей із числа внутрішньо переміщених осіб

·         Про перенесення атестації педагогічних працівників у 2022 році

·         Про оплату праці працівників закладів освіти під час призупинення навчання

·         Щодо комунікації з дітьми дошкільного віку з родин учасників ООС/АТО, внутрішньо переміщених осіб та організації взаємодії з їхніми батьками.

 

        Діяльність дошкільного навчального закладу була направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: збереження та зміцнення фізичного і психічного здоров’я дітей; формування дитячої особистості; розвитку творчих здібностей та нахилів; забезпеченню соціальної адаптації; готовності продовжувати освіту та пріоритетних напрямків дошкільного навчального закладу:

1.     Формування у дошкільників основ свідомого ставлення до власного здоров’я, завдяки використанню оздоровчих технологій.

2.     Спрямувати діяльність педагогів на формування розмовного мовлення дітей, шляхом використання сучасних технологій розвитку зв’язного мовлення, прозових та поетичних творів, кращих зразків малих фольклорних жанрів.

3.     Продовжити розширювати і оновлювати форми, види та зміст співпраці з родинами, забезпечувати прозорість і відкритість роботи закладу через контент Веб-сайту, спільнот відкритих груп соціальної мережі Фейсбук.

 

Ефективній реалізації цих завдань сприяла система методичної роботи з педагогічними кадрами, структура та зміст якої було складено відповідно до пріоритетних напрямків роботи закладу.

Вирішенню пріоритетних напрямків була підпорядкована діяльність всіх підрозділів закладу, структура та зміст роботи з педагогічними кадрами. Використовувались традиційні фронтальні (колективні) форми роботи: педагогічні ради, семінари-практикуми, майстер-класи, відкриті покази, консультації та індивідуальні: наставництво, консультування, аналіз занять, методична допомога з питань самоосвіти.

З метою підвищення педмайстерності педагогів, спрямовуючи навчально-виховний процес на виконання головних завдань, було сплановано та проведено протягом року різні форми методичної роботи.

Основним колегіальним органом в організації методичної роботи, прийнятті рішень, найважливішою формою підвищення педмайстерності, креативності педагогів була педрада. Проведені педради відзначались актуальністю, науковістю та доцільністю тематики, інноваційним підходам до їх проведення з використанням інтерактивних форм і методів.

Тематика педрад відповідала ключовим завданням на навчальний рік. В кожній педраді розглядалось перше питання на виконання рішень попередньої педради, в педрадах передбачені заходи для участі педагогів всіх категорій.

Дієвою формою підвищення наукового, фахового та методичного рівня педагогів є, було і залишається методичне об’єднання. Педагоги нашого закладу приймали активну участь у даних заходах, під час яких ділилися досвідом, отримували нові знання.

           Планування контролю за станом освітнього процесу в дошкільному закладі було системним, відповідало річним завданням закладу та було спрямоване не лише на виявлення недоліків, а й на глибоке вивчення стану навчально-виховного процесу з метою його удосконалення, надання своєчасної допомоги вихователям.

Вивчення стану життєдіяльності дітей традиційно проводилось у вигляді контролю за навчально-виховною роботою,  який передбачає одну фронтальну перевірку старшої групи та дві тематичні перевірки.

   Оперативний контроль передбачав перевірку дотримання правил внутрішнього порядку, стану ігрових приміщень, рівень створення навчально-ігрового середовища, обладнання куточків для театралізованої діяльності, стан батьківських куточків, стан документації, рівень планування, дотримання рухового режиму в процесі перебування в дитячому садку, використання коригуючи вправ, робота з фізичного виховання, рівень володіння дітьми знаннями з валеології, форми роботи з мовлення, санітарний стан груп.

Відповідно до річного плану роботи ЗДО протягом року проводилась ретельна робота з охорони життя та здоров’я дітей, та запобігання дитячого травматизму. Ці питання знаходяться на постійному контролі адміністрації дошкільного закладу, обговорюються на педагогічних радах, виробничих нарадах, батьківських зборах. Нещасних випадків з дітьми під час навчально-виховного процесу не було. Цьому сприяла розташована в батьківських куточках і постійно поновлювана інформація щодо попередження різних видів травмування дітей, різноманітні форми роботи з дітьми: заняття, бесіди, дидактичні ігри, цільові прогулянки тощо, за допомогою яких у дітей формувались уявлення про можливі небезпечні ситуації, відпрацьовувались стереотипи поведінки в умовах загрози та виникнення небезпечних ситуацій. Результат роботи – відсутність травматизму дітей. 

На достатньому рівні проводяться  традиційні щорічні заходи: «Тиждень безпеки дитини», «Тиждень знань з основ безпеки дитини», під час яких мали місце цікаві форми роботи з дітьми, батьками, працівниками з різних розділів безпеки життєдіяльності.

Велику увагу протягом навчального року колектив дошкільного закладу приділив формуванню здоров’язберігаючої компетентності дітей. У кожній віковій групі наявний  листок здоров’я вихованців, згідно з яким  проводиться маркування меблів, здійснюється індивідуальний підхід під час фізкультурно-оздоровчої роботи. Ефективність оздоровчих заходів визначалася тим, що поєднувалася тривала комплексна інтенсивна оздоровчо-профілактична робота з корекційно-педагогічними заходами в умовах звичайного режиму життя дошкільників. 

План роботи психологічної служби був підпорядкований напрямкам роботи ЗДО з урахуванням основних завдань практичного психолога.

Основними завданнями роботи практичного психолога в навчальному 2021-2022 н.р. були:

1.     Активізація діяльності дітей раннього  та дошкільного віку в сенсорно-пізнавальному просторі.

2.     Забезпечення єдності вимог та наступності сімейного і суспільного дошкільного виховання, залучення батьків до співпраці через систему інтерактивних новітніх форм і методів до розвитку і виховання дитини.

Враховуючи завдання роботи ЗДО і психологічної служби практичним психологом було розроблено групові консультації, проводилися індивідуальні консультації з педагогами та батьками (за запитом), розвивальні заняття з дітьми, діагностична робота. Все це сприяло вирішенню поставлених задач і формуванню відповідних сприятливих умов навчання, виховання та розвитку дітей.

В ЗДО в 2021-2022 н.р. з метою здійснення психологічного супроводу вихованців, практичним психологом проводилась діагностика індивідуальних особливостей вихованців рівня соціалізації, визначався рівень самооцінки, тривожності та агресивності, проводилась різна консультаційна робота з вихованцями.

         В 2021-2022 н.р. в закладі продовжено накопичення матеріалу на сайті ЗДО (святкові ранки, вечори розваг, фрагменти цікавих занять). Є потреба продовжувати цю роботу, а також продовжувати роботу щодо підвищення компетентності батьків шляхом використання ІКТ. Враховуючи що заклад продовжував працювати в період карантину та запиту батьків, більшу частину інформації заклад почав виставляти в мережі Фейсбук. Кілька разів на місяць педагоги розміщували ролики з періодичністю 2 рази на місяць про проведені заходи.

З 1 січня 2022 року відбудуться кардинальні зміни харчування у всіх навчальних закладах України, також і у нашому.

З 1 січня 2022 року набирає чинності постанова №305 Кабінету Міністрів України від 24.03.2021 року «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у навчальних закладах та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку». В основу цієї сили входить більше фруктів, риб, овочів – менше солі, цукру, хліба. Консервація, ковбасні, кондитерські вироби – заборонені у навчальних закладах та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку.

Система та процес харчування востаннє змінювався 21 рік тому, часткові зміни розпочалися ще два роки тому. МОЗ рекомендує ці зміни почати з сімейного харчування, тож дитині буде легше адаптуватися. Нездорове харчування викликає різні види захворюваності.

Зміни у меню:

·        Більше фруктів, овочів (відповідно до вікової норми);

·        Зменшити вживання жирів;

·        Зменшити кількість цукру, солі;

·        Зменшити кількість споживання хліба;

·        Зменшити кількість соку, чаю, какао, компоту;

·        зменшити кількість вживання картоплі;

·        Збільшити вживання риби, птахів.

У харчуванні нами розроблене чотиритижневе сезонне меню, щодня медичний працівник установи складає меню-розклад, де вказує вік кожної групи дітей, кількість продуктів, повну назву страв, кількість порцій, тепер будуть за масою нетто, а не за масою брутто. Кожна страва затверджена керівником закладу з технологічної карти, потім усе це заносять до Картотеки страв.

 

           Для ефективного всебічного вивчення кожної дитини і з’ясування напрямків роботи з вихованцями впродовж навчального року були проведені зрізи з метою виявлення рівня знань, вмінь та навичок вихованців. Але  у зв’язку з  введенням в Україні воєнного стану, план роботи закладу дошкільної освіти виконано   лише на 50%, тому не можливо зробити повний аналіз роботи закладу за 2021-2022 навчальний рік.

     В закладі було розпочато роботу  щодо внутрішньої системи забезпечення якості освіти.

Було виділено:

 Обов’язкові етапи формування внутрішньої системи забезпечення якості:

1. Визначення компонентів внутрішньої системи забезпечення якості освіти;

2. Забезпечення функціонування цих компонентів;

3. Самооцінювання освітніх та управлінських процесів закладу освіти для їх подальшого вдосконалення.

Процедура розроблення та затвердження Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти мала пройти такі етапи:

1. Створення робочої групи.

2. Розроблення проекту Положення.

3. Попереднє обговорення проекту Положення за участю представників педагогічного та учнівського колективів, батьків.

4. Доопрацювання проекту Положення (у разі наявності обґрунтованих і доцільних пропозицій і зауважень).

5. Схвалення Положення педагогічною радою закладу освіти.

6. Ознайомлення учасників освітнього процесу зі стратегією (політикою) забезпечення якості освіти та процедурами її втілення.

7. Оприлюднення Положення на вебсайті закладу освіти, а в разі відсутності – на вебсайті його засновника.

ПОЛОЖЕННЯ про внутрішню систему забезпечення якості освіти закладу дошкільної освіти

1. Загальні положення

1.1.Внутрішня система забезпечення якості освіти (далі – ВСЗЯО) – це сукупність умов, процедур та заходів у закладі дошкільної освіти (далі – ЗДО), що забезпечують ефективність освітніх і управлінських процесів, які безпосередньо впливають на якість освітнього процесу, формування ключових компетентностей дітей раннього та дошкільного віку, сприяють різнобічному розвитку особистості. ВСЗЯО ЗДО розбудовується для спрямування та самооцінювання діяльності закладу щодо забезпечення якості освіти.

1.2.Положення про ВСЗЯО ЗДО розроблено з урахуванням положень статті 41 Закону України «Про освіту»; Закону України «Про дошкільну освіту»; Національного стандарту України ДСТУ ІSO 9000:2015 (ISO 9000:2015, IDT) «Основні положення та словник термінів», затвердженого наказом Українського науково-дослідного і навчального центру проблем стандартизації, сертифікації та якості від 21.12.2015 № 203; наказу МОН України від 16.01.2020 р. № 54 «Про затвердження Порядку проведення моніторингу якості освіти»; наказу ДСЯО від 30.11.2020 р. № 01-11/71 «Про затвердження Методичних рекомендацій з питань формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах дошкільної освіти».

 

1.3.Формування ВСЗЯО у закладі мала відбутися  з урахуванням таких етапів:

-визначення компонентів внутрішньої системи;

-забезпечення функціонування компонентів внутрішньої системи;

-самооцінювання освітніх і управлінських процесів закладу для їх подальшого вдосконалення.

 

1.4.Процес створення та реалізації ВСЗЯО ЗДО базувалося на таких принципах:

-гуманізм, демократизм, людиноцентризм, дитиноцентризм, – моральні принципи відношення до людини як до найвищої цінності; ідеї любові до людини лягають в основу педагогічної практики; вболівання за дитину, її здоров'я, внутрішній світ, життєві ситуації є справжнім виявом любові вихователя до вихованця;

-автономія закладу самостійність у визначення стратегії і напрямів розвитку закладу, виборі форм і методів організації освітнього процесу, які відповідають нормативно-правовим документам, Базовому компоненту дошкільної освіти;

-академічна доброчесність під час навчання, викладання та провадження наукової (творчої) діяльності учасники освітнього процесу з метою забезпечення довіри до результатів навчання та/або наукових (творчих) досягнень керуються сукупністю етичних принципів та правил, визначених ст.42 Закону України «Про освіту»;

-академічна свобода – педагогічні працівники мають право на свободу викладання, свободу від втручання в педагогічну, науково-педагогічну та наукову діяльність, вільний вибір форм, методів і засобів навчання, що відповідають освітній програмі закладу (п.1 ст.54 Закону України «Про освіту»);

-гнучкість і адаптивність системи освітньої діяльності можливість відповідно до внутрішніх умов та зовнішніх впливів міняти методи управління якістю, отримувати зворотні зв'язки та різні комунікації; система освітньої діяльності змінюється під впливом сучасних тенденцій розвитку суспільства; підвищення здатності прогнозувати внутрішні та зовнішні ризики й можливості, а також реагувати на них;

-забезпечення якості освіти та освітньої діяльності, постійне вдосконалення освітньої діяльності – зорієнтованість на поліпшення показників освітнього процесу, підвищення задоволеності батьків або законних представників дітей; відповідність фактичних результатів освітньої діяльності заявленим цілям, виявлення причин відхилень від означених цілей; забезпечення відповідності змінам у освітній сфері, створення нових можливостей;

-цілісність системи управління якістю освіти взаємопов’язаність всіх компонентів, процесів діяльності закладу, які функціонують як цілісна система;

-забезпечення рівного доступу до освіти без дискримінації за будь-якими ознаками, у тому числі за ознакою інвалідності – розвиток інклюзивного середовища, забезпечення розумного пристосування.

-державно-громадське управління – дієві відносини,  зважена взаємодія з представниками громади міста, громадськими організаціями на засадах взаємодопомоги; участь батьківської громадськості, органів самоврядування в управлінні закладом.

Завдання на навчальний рік.

 

         Виходячи з того, що план освітньо-виховної роботи за минулий рік, було виконано тільки на 50%  враховуючи, що заклад починає роботу в період введення в Україні  воєнного стану, вся педагогічна робота переходить на дистанційний формат. Педагогічний   колектив визначає пріоритетні завдання на 2022-2023 навчальний рік:

1.     Впровадження в роботу ЗДО системи дистанційного навчання.

2.     Навчати дітей вмінню долати кризові ситуації через гру, як головний природний ресурс дошкільнят.

3.     Продовжувати співпраці з родинами, забезпечуючи прозорість і відкритість роботи закладу через контент Веб-сайту, спільнот відкритих груп соціальної мережі Фейсбук.

 

Програмове забезпечення освітнього процесу в ЗДО

         Плануючи роботу педагогічного колективу закладу дошкільної освіти на новий 2022-2023 навчальний рік вважаємо за доцільне:

vВикористовувати в роботі з педагогами програми:

Комплексна освітня програма для дітей раннього та переддошкільного віку  «Стежинки у Всесвіт»/ Запоріжжя: ТОВ «ЛІПС» ЛТД, 2020. – 159с. (авторський колектив, науковий керівник, К.Л. Крутій, 2020р.);

Програма національно-патріотичного виховання дітей дошкільного віку/: «Україна – моя батьківщина» ТОВ  (О.Каплуновська, І.Кичата, Ю.Палець, 2016р.) «Мандрівець», 2016. – 71с.;

Масові форми методичної роботи з педагогами в сучасному дошкільному навчальному закладі/ за редакцією К.Л. Крутій.-Запоріжжя: ТОВ «ЛІПС» ЛТД, 2004. – 120 с.;

Групові форми методичної роботи з педагогами в сучасному дошкільному навчальному закладі/ за редакцією К.Л. Крутій.-Запоріжжя: ТОВ «ЛІПС» ЛТД, 2004. – 130 с.;

Управління системою фізичного виховання дітей у дошкільних навчальних закладах/Н.Ф. Денисенко.-Запоріжжя, 2000.

Економічна освіта дітей старшого дошкільного віку/за редакцією

Р. Жадан, Г.Григоренко.- Запоріжжя: ТОВ «ЛІПС» ЛТД, 2006.

Розвиток творчих здібностей у дітей дошкільного віку/ Л.Шульга.- Запоріжжя: ТОВ «ЛІПС» ЛТД, 2003.

Подорож у довкілля/ Л.Шульга.- Запоріжжя: ТОВ «ЛІПС» ЛТД, 2003.

Фізичне виховання дошкільників. Фізкультура і оздоровча робота/

І.В. Лущик. Видавництво «Ранок», 2007.

Зображувальна діяльність у дошкільних навчальних закладах/ Н.А. Горошко Видавництво «Ранок», 2007.

Довідник для батьків дошкільників. Психологія дитини від А до Я./

Н.В. Чуб VESTA, 2007.

Ігри упродовж дня/ Н.В. Чуб VESTA, 2007.

Розвивальні ігри для дошкільників/ Н.І.Нечипорук, Р.П. Томе. Видавнича група «Основа»,2007.

Освітній простір дошкільного навчального закладу/ К.Л. Крутій.-Запоріжжя: ТОВ «ЛІПС» ЛТД, 2009. – 317 с.;

Дошкільникам про основи здоров’я/Л. Лохвицька, Т. Андрущенко.-Тернопіль: Мандрівець, 2008.-191 с.

Бережи себе, малюк! /Т.Є.Бойченко. Київ 2009.-143 с.

Через рух – до здоров’я/ Н. Денисенко, О.А. Аксьонова. Тернопіль: Мандрівець 2010.-86 с.

Витоки здоров’я дитини / Н. Денисенко, С. Лупінович, А. Михайличенко,

Л. Лиходід, Тернопіль: Мандрівець 2010.-159 с.

Абетка безпеки дошкільників/ Л.В. Яковенко, Ранок, 2010.-207 с.

 

2.ДІЯЛЬНІСТЬ СТРУКТУР КОЛЕГІАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ.

2.1. Загальні збори (конференції) колективу, педагогічна рада, виробнича нарада, нарада при завідувачеві.

 

Загальні збори (конференція).

 

Зміст роботи

Термін

Відповідальні

І

1.     Організація навчально-виховного процесу під час воєнного стану в України. Про вибори голови та членів ради закладу.

2.     Затвердження основних напрямків вдосконалення і розвитку закладу.

Вересень 2022

Лідія  МИКОЛАЄНКО

 

Засідання ради дошкільного закладу.

 

 №

Зміст роботи

Термін

Відповідальні

І

1.     Вибори активу ради закладу (голова, секретар) за потребою.

2.     Обговорення та затвердження проекту плану роботи ради закладу на 2022-2023 н.р.

3.     Різне.

Жовтень 2022

Лідія МИКОЛАЄНКО  Голова ради закладу (за згодою),

Валентина  ЗАКЛАДНА , Олександра  КУЗІНА

ІІ

1.     Про організацію заходів безпеки під час перебування дітей в закладі.(за потребою).

Грудень 2023

 

ІІІ

1.     Модернізація навчально-методичної, матеріально-технічної бази ЗДО на 2022-2023 н.р.(за потребою).

2.     Озеленення території ЗДО. Облаштування квітників та майданчиків груп.

Квітень 2023

 

 

Педагогічні ради

п/п

Зміст роботи

Термін виконання

Відпові-

дальний

Примітки

щодо виконання

1

2

3

4

5

1.

Дистанційне навчання, як сьогоденна форма освіти: проблеми та перспективи.

Листопад 2022

 

 

2.

Гра, як джерело  розвитку дошкільників.

Лютий 2023

 

 

 

 

3.

Підсумки роботи закладу у 2022-2023 навчальному році.

Травень2023

 

 

Виробничі наради.

 

Зміст роботи

Термін

Відповідальні

І

1.     Стан підготовки до нового навчального року (в умовах роботи під час воєнного стану в Україні.)

2.     Обговорення та затвердження

Правил внутрішнього трудового розпорядку.

3.     Затвердження графіків роботи працівників навчального закладу.

09.2022

Лідія  МИКОЛАЄНКО ,  Ельвіра  ГРИШКО

ІІ

1.     Обговорення та затвердження посадових та робочих інструкцій; інструкцій з охорони праці; пожежної безпеки; ЦЗ; Положень та Програм.(за потребою)

2.     Звіт роботи з наступності молодих спеціалістів.

01.2023

 

Лідія  МИКОЛАЄНКО ,  Ельвіра  ГРИШКО

ІІІ

1.     Стан ТБ в дошкільному закладі.

2.     Обговорення та затвердження плану проведення літньої оздоровчої кампанії на 2023, підготовки до нового 2023-2024 н.р.

04.2023

Лідія  МИКОЛАЄНКО ,  Ельвіра  ГРИШКО

 

Наради при директорі.

 

Зміст роботи

Термін

Відповідальний

Категорія присутніх

І

1.     Результативність роботи педагогів під час роботи в дистанційному форматі.

10.2022

Лідія  МИКОЛАЄНКО   Ельвіра  ГРИШКО

Адміністрація закладу,

педагоги закладу, музичний керівник.

ІІ

1.     За потребою

12.2022

Лідія  МИКОЛАЄНКО  Ельвіра  ГРИШКО

Адміністрація закладу,

педагоги закладу,

музичний керівник

ІІІ

1.     За потребою

03.2023

Лідія  МИКОЛАЄНКО  Ельвіра  ГРИШКО

Адміністрація закладу,

Представники колективу.

 

 

2.2.          АТЕСТАЦІЙНА КОМІСІЯ.

 

Склад атестаційної комісії

Графік засідань

1

Голова комісії – Лідія МИКОЛАЄНКО директор;

Заступник голови комісії – Ельвіра ГРИШКО, вихователь-методист, голова ПК;

Члени комісії – Світлана  СЕМІС - практичний психолог, Тетяна  КОСТЮКОВСЬКА, - вихователь, Олена  ЛУКАНЮК, - вихователь, Ольга  АЛЕКСАНДРОВА, - головний спеціаліст ТВО, Алла  АФОНІНА,-вихователь.

19.10.2022 – І засідання (організаційне)

25.01.2023 - ІІ засідання

22.03.2023 – ІІІ засідання (підсумкове)

 

2.3.          КОМІСІЇ З ХАРЧУВАННЯ, ОХОРОНИ ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ, ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ, ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ, ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ПРОВЕДЕННЯ ЕКСПЕРТИЗИ ЦІННОСТІ ДОКУМЕНТІВ ТОЩО.

 

Склад комісії

Графік засідань

1

Комісія з харчування

Голова комісії – Катерина  ГЛУХАНЮК., голова батьківського комітету ЗДО

Члени комісії – Ганна  НОСКОВА представник батьківського комітету групи, Юлія  МАГДА, представник батьківського комітету групи, Юлія  ЯРОШИК, представник батьківського комітету групи, Олександра  КУЗІНА ст. м/сестра,  Ельвіра  ГРИШКО, голова ПК.

За потребою

2

Комісія з охорони праці та БЖД

Голова комісії – Лідія  МИКОЛАЄНКО., директор

Члени комісії –  Ельвіра  ГРИШКО, голова ПК, Валентина  ЗАКЛАДНА, завгосп.

За потреби, не рідше ніж 1 раз на квартал

3

Комісія з ЦЗ, ПБ, техногенної безпеки

Голова комісії – Лідія МИКОЛАЄНКО директор

Члени комісії – Ельвіра  ГРИШКО голова ПК,  Валентина  ЗАКЛАДНА, завгосп, Світлана  СЕМІС, практичний психолог.

1 раз на рік або за необхідності

4

Комісія з організації та проведення експертизи цінності документів

Голова комісії – Лідія  МИКОЛАЄНКО директор

Члени комісії – Ельвіра  ГРИШКО, голова ПК, Дар’я  ІЩЕНКО, відповідальна за діловодство

1 раз на рік

 

3.     ДІЯЛЬНІСТЬ МЕТОДИЧНОГО КАБІНЕТУ.

 

Зміст роботи

Термін

Відповідальний

1

Продовжувати поповнювати фонд методичного кабінету новою методичною, науковою, енциклопедичною літературою, методичними посібниками.

Упродовж року

Лідія  МИКОЛАЄНКО   Ельвіра  ГРИШКО

2

Поповнити картотеку методичної літератури та періодичних видань.

Поповнити картотеку дидактичних, наочних матеріалів та посібників.

09.2022

05.2022

Ельвіра  ГРИШКО

4

Підготувати добірку літератури за річними завданнями.

09-10

2022

Ельвіра  ГРИШКО педагоги

5

Продовжити оформлення тематичних папок за пріоритетними напрямками роботи закладу.

Упродовж року

Ельвіра  ГРИШКО

6

Систематизувати та поповнити інструктивно-методичні матеріали.

09.2022

Ельвіра  ГРИШКО

7

Скласти розподіл організації освітньої діяльності на 2022-2023 н.р.9 за потребою)

IV квартал

Педагоги та батьки закладу

8

Постійно поповнювати інформаційні матеріали для папки на допомогу вихователю.

Упродовж року

Ельвіра  ГРИШКО

9

Підготувати матеріали, тематику до тижня безпеки життєдіяльності на осінній, зимовий, літній періоди.(за потребою)

Упродовж року

педагоги

10

Систематично організовувати тематичні виставки до педрад, семінарів.

Упродовж року

Ельвіра  ГРИШКО педагоги

11

Здійснювати ведення документації відповідно до Примірної інструкції з діловодства в ДНЗ.

Упродовж року

Ельвіра  ГРИШКО

12

Скласти план відвідувань занять, режимних моментів молодими спеціалістами у досвідчених педагогів.( за потребою)

09.2022

Ельвіра  ГРИШКО

13

Постійно проводити індивідуальні консультації для молодих спеціалістів та спеціалістів з нефаховою освітою. (за потребою)

Упродовж року

Ельвіра  ГРИШКО

14

Оформити папку з методичними матеріалами на допомогу вихователям в літній оздоровчий період.

05.2022

Ельвіра  ГРИШКО

15

Скласти та затвердити перспективні плани атестації та курсів підвищення кваліфікації.

Вересень

Ельвіра  ГРИШКО

16

Підготувати та розробити для роботи з батьками: тести, анкети, поради, міні-лекції.

Впродовж року

Ельвіра  ГРИШКО

17

Підготовка  матеріалів до роботи ВСЗЯО

Впродовж року

Лідія  МИКОЛАЄНКО   Ельвіра  ГРИШКО

18

тижні:

- педмайстерності

- БЖД

01.2023

Педагоги та батьки закладу

 

3.1. ЦИКЛ РІЗНОМАНІТНИХ МЕТОДИЧНИХ ФОРМ РОБОТИ З ПЕДАГОГАМИ, СПРЯМОВАНИХ НА ПІДВИЩЕННЯ ЇХ ПРОФЕСІЙНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ.

 

Якісний склад педагогічних кадрів за педагогічним стажем,

за освітою, за кваліфікаційним рівнем, за віком.

 

За педагогічним стажем:

До 3 років – 1 чол. – 7,1 %

До 10 років – 2 чол. – 14,2 %

До 20 років – 4 чол. – 21,3%

До 30 років – 4 чол. – 28,7 %

До 40 років – 4 чол. – 28,7%

За освітою:

Вища – 3 чол. – 21,3 %

Неповна вища – 8 чол. – 57,4 %

Середня – 3 чол. – 21,3 %

 

За кваліфікаційним рівнем:

Вища категорія – 2 чол. – 14,2 %

Спеціаліст І категорії – 1 чол. – 7,1 %

Спеціаліст ІІ категорії – 0 %

Спеціаліст 11 т.р. – 10 чол. – 71,6%

Спеціаліст 9 т.р – 1 чол. – 71,6%

Спеціаліст 10 т.р. – 0 чол. – 0 %

Педагогічні звання:

«Вихователь-методист» - 1 чол. – 7,1%

«Старший вихователь» - 1 чол. – 7,1 %

За віком:

Від 20 до 30 років – 0 чол. – 0%

Від 30 до 40 років – 4 чол. – 28,7%

Від 40 до 50 років – 2 чол. – 14,2%

Від 50 і вище років – 8 чол. – 57,1 %

 

 

 

ПІБ педагога

Рік народження

Освіта

Результат атестації

Стаж роботи

Стаж роботи у ДНЗ

1

Миколаєнко Л.О.

1972

Вища

Спеціаліст вищої категорії

33 р.

10 м.

 

17 р.

2

Гришко Е.В.

1964

Вища

«спеціаліст» вищої категорії «старший вихователь»

39 р.

10 м.

 

38 р.

3

Голда І.В.

1966

Середня

Спеціаліст

11 т.р.

29 р.

5 м.

 

6 р.

4

Сазонова Л.М.

1955

Неповна вища

Спеціаліст

9 т.р.

42 р.

0 м.

 

2 р.

5

Халавка Н.С.

1959

Неповна вища

Спеціаліст

11 т.р.

17 р.

5 м.

 

6 р.

6

Афоніна А.А.

1964

Неповна вища

Спеціаліст

11 т.р. «вихователь-методист»

36 р.

11 м.

 

22 р.

7

Цімоха Т.В.

1987

Неповна вища

Спеціаліст

11 т.р.

4 р.

7 м.

 

4р.

7 м.

 

8

Семіс С.В.

1975

Неповна вища

Спеціаліст

11 т.р.

9 р.

6 м.

 

8 р.

9

Костюковська Т.М.

1970

Середня

Спеціаліст

11 т.р.

26 р.

0 м.

 

18 р.

10

Луканюк О.А.

1983

Вища

Спеціаліст

1 категорії

19 р.

11 м.

 

14 р.

11

Савенкова Ж.М.

1986

Середня

Спеціаліст

10 т.р.

2 р.

9 м.

 

8 м.

12

Колотухіна Т.І.

1959

Неповна вища

Спеціаліст

11 т.р.

21 р.

7 м.

 

3 р.

13

Компанієць І.Л.

1985

Неповна вища

Спеціаліст

10 т.р.

16 р.

11 м.

 

14 р.

 

14

Журавель Н.Ф.

1954

Неповна вища

Спеціаліст

11 т.р.

27 р.

11 м.

 

1р.8 м.

 

                 

 

СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ

Зміст роботи

Термін

Відповідальний

Форма узагальнення

І

Використання онлайн ресурсів для організації дистанційної роботи.

    Жовтень   

        2022

 

 

 

 

ІІ

 Навчання через гру – основний чинник під час дистанційної роботи.

                                           

              Січень                                     

            2023

 

 

ІІІ

Підсумки

Педагоги закладу

Методичні рекомендації

 

МАЙСТЕР-КЛАС ДЛЯ ВИХОВАТЕЛІВ

«Організація дистанційної роботи вихователів.

Види робіт та онлайн – сервіси».

Зміст роботи

Термін

Відповідальний

Форма узагальнення

1

Мета: презентувати педагогам види робіт та онлайн сервіси під час організації дистанційної роботи вихователів в умовах воєнного стану.

                                                    

              Жовтень  

             2022

Ельвіра ГРИШКО

 

Виконання практичних завдань

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Консультації для вихователів

№ п/п

 

Зміст роботи

Термін виконання

Відпо-відальний

Примітки щодо виконання

1

2

3

4

5

1.

 

 

Організація дистанційної роботи вихователів. Види робіт та онлайн – сервіси.

вересень

 

 

 

 

 

2.

 

Безпека під час війни.

жовтень

 

 

 

 

3.

 

Як розповісти дитині про війну.

листопад

 

 

 

 

4.

Національно – патріотичне виховання дошкільнят.

грудень

 

 

5.

Як організувати дозвілля дитини під час оборони України у розв’язаній росією війни?

січень

 

 

 

6.

Вправи релакс для дітей дошкільного віку під час оборони України у розв’язаній росією війни.

 

лютий

 

 

 

7.

 

 

Співпраця з родиною – запорука успіху у вихованні дітей-дошкільнят.

 

березень

 

 

 

 

8.

 

 

Система роботи по формуванню національної свідомості патріотизму дітей дошкільного віку.

 

квітень

 

 

 

 

 

9.

Готуємось до літнього оздоровчого періоду: що робить вихователь.

 

травень

 

 

 

 

ВІДКРИТІ ПОКАЗИ.

 

Вид роботи

Термін

Група

Відповідальний

1

Перегляд учбової діяльності та дозвілля підготовлених вихователем для дітей своєї вікової групи. Згідно індивідуальних планів педагогів.          (дистанційно)

09.2022 по 05.2022

 

Всі вікові групи

Всі педагоги закладу

 

САМООСВІТА ПЕДАГОГІВ.

 

Зміст роботи

Термін

Відповідальний

Форма узагальнення

1

Підвищення якості самоосвіти:

·        визначитися з темою самоосвіти;

·        вести щоденник з підвищення фахової майстерності педагогів;

·        проводити звіти педагогів з самоосвіти;

·        проводити огляд новинок періодичних видань. 

Здійснити підписку на періодичні видання.

 09.2022

 

 

 

 

 

 

 

Постійно

12.2022

Педагоги

 

 

 

 

 

 

 

 Лідія МИКОЛАЄНКО

Щоденники з

підвищення фахової майстерності педагогів

 

 

 

Періодичні видання

анотації

каталог

 

 

квитанції

 

2

 

 

«Про себе треба знати, про себе треба дбати», програма з основ здоров’я та безпеки життєдіяльності дітей віком від 3 до 6 років  (авт. – Лохвицька Л. В.);

 

Листопад  2022

Ельвіра ГРИШКО

Використання матеріалів під час проведення онлайн занять з дітьми.

Л. Шульга «Розвиток творчих здібностей дітей на заняттях з малювання»;

Січень 2023

Ельвіра ГРИШКО

Використання матеріалів під час проведення онлайн занять з дітьми.

Систематично здійснювати контроль за самоосвітою педагогів

Постійно

Ельвіра ГРИШКО

Щоденники з самоосвіти

 

3.2.          ЗАХОДИ З АТЕСТАЦІЇ, ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ПЕДАГОГІВ, УЧАСТЬ У МЕТОДИЧНІЙ РОБОТІ РІЗНОГО РІВНЯ.

 

Зміст роботи

Термін

Відповідальний

Форма узагальнення

1

Підвищення теоретичного рівня та фахової майстерності педагогів:

·        направити на курси підвищення кваліфікації при ЗОІППО вихователів:

(згідно графіку проходження атестації, дистанційно)

Упродовж року

Лідія МИКОЛАЄНКО

 

Наказ ТВО

2

Підвищення професійної майстерності педагогів:

·        з метою підвищення професійного рівня видати наказ про підготовку та проведення чергової атестації;

·        атестувати в 2022-2023 н.р. педагогів згідно графіку атестації;

·        з метою підвищення якості проведення атестації вивчити систему роботи педагогів які підлягають черговій атестації;

·        видати наказ по ЗДО за результатами атестації, ознайомити педколектив з наслідками атестації.

 

 

Вересень 2022

 

 

 

 

Березень 2023

 

 

Протягом року

 

 

 

 

Квітень 2023

 

Лідія МИКОЛАЄНКО

 

 

 

 

 

Лідія МИКОЛАЄНКО

Ельвіра ГРИШКО

 

Члени атестаційної комісії

 

 

 

Лідія МИКОЛАЄНКО

 

 

 

 

Наказ

 

 

 

 

 

Матеріали атестації

 

 

Матеріали атестації

 

 

 

 

Наказ

 

3.3.          СИСТЕМА МОНІТОРИНГУ ЯКОСТІ ОСВІТИ.

 

Зміст роботи

Термін

Відповідальні

1

Діагностика педагогічної майстерності педпрацівників.

25.09.2022 02.05.2023

Ельвіра  ГРИШКО

2

 Внутрішня система оцінювання (контролю) якості освітнього процесу

 

Протягом року

 

 

 

Лідія МИКОЛАЄНКО,

 Ельвіра  ГРИШКО, Олександра КУЗІНА,  Валентина   ЗАКЛАДНА

 

4.     АДМІНІСТРАТИВНО-ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

4.1. ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНИХ ТА НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИХ УМОВ.

 

Заходи

Термін виконання

Відповідальні

1

Заміна дерев’яної підлоги в коридорі першого поверху на нову та заміна лінолеуму.

08.2022

Валентина  ЗАКЛАДНА

2

 Ремонт бордюрів на території закладу

08.2022

Валентина  ЗАКЛАДНА

3

Забезпечити підготовку ЗДО  до роботи в осінньо-зимовий період.

09.2022

Валентина  ЗАКЛАДНА

4

Висаджування багаторічних та однорічних рослин, хвойних дерев та кущів на території ЗДО.

04-05

2023

Валентина  ЗАКЛАДНА Педагоги закладу

9

Підготовка закладу до літньої оздоровчої кампанії: завезення піску до літнього оздоровчого періоду, косметичний ремонт обладнання на ігрових майданчиках.

05.2023

Лідія МИКОЛАЄНКО

Валентина  ЗАКЛАДНА Педагоги закладу

 

4.2.          ІНСТРУКТАЖІ З ОХОРОНИ ПРАЦІ. БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ.

 

За характером і часом проведення інструктажі з питань охорони праці поділяються на вступний, первинний, повторний, позаплановий.

Перелік інструкцій з охорони праці (щодо посад, які зобов’язані проходити періодичні навчання і перевірку знань з охорони праці).

Згідно наказу № 01р від 03.01.2017 по ЗДО

 

Посада

№ інструкції

1

Для завідувача

№3

2

Для вихователя

№4, 5, 6, 7, 8, 9 , 10, 11, 12, 13, 14

3

Для практичного психолога

№15

4

Для вихователя-методиста

№16

5

Для музичного керівника

№17

6

Для сестри медичної старшої

№18

7

Для медичної сестри з дієтичного харчування

№19

8

Для помічника вихователя

№20, 21, 22, 23, 24

9

Для завідувача господарством

№25, 26, 27, 28, 29, 30

10

Для комірника

№31

11

Для кухаря

№32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44

12

Для машиніста з прання та ремонту спецодягу (білизни)

№45, 46, 47, 48, 49

13

Для підсобного робітника харчоблоку

№50

14

Для робітника з комплексного обслуговування і ремонту будівель

№51, 52

15

Для двірника

№53, 54, 55, 56, 57, 58

16

Для сторожа

№59

17

Для кастелянки

№60

 

4.3.          САНІТАРНО-ПРОСВІТНИЦЬКА РОБОТА.

 

Зміст роботи

Термін

Відповідальні

1

Всі необхідні види робіт будуть проводиться при наявності дітей у закладі освіти.

09.2022  по 05.2023

Олександра  КУЗІНА

 

5.ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ.

5.1 .ВЗАЄМОДІЯ З БАТЬКАМИ

КОНСУЛЬТАЦІЇ ДЛЯ БАТЬКІВ.

 

Зміст роботи

Форма проведення

Термін

 

Відповідальний

1

ПАМ’ЯТКА

«БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ»

Фронтальна

09.2022

 

2

Система дистанційного навчання як основний засіб під час воєнного стану.

Фронтальна

10.2022

 

3

Рекомендації практичного психолога для батьків і педагогів у роботі з дітьми в умовах воєнного стану

 

Фронтальна

11.2022

 

4

« Як виховувати маленького патріота»

Фронтальна

12.2022

 

5

« Ігри на кухні» (презентація)

Фронтальна

01.2023

 

6

Якщо дитина не хоче їсти.

Фронтальна

02.2023

 

7

Сам удома.

Формування у старших дошкільників подолання труднощів.

Фронтальна

03.2023

 

8

Повернімо дорослих у дитинство або залучення батьків до спільної з дітьми гри.

Фронтальна

04.2023

 

9

Заповіді турботливим батькам.

Фронтальна

05.2023

 

 

1.1.          ГРУПОВІ БАТЬКІВСЬКІ ЗБОРИ.

 

Зміст роботи

Термін

Відповідальний

Примітка

 

 

1

 

  2

 

 

3

 

4

3 рік життя

І

Дистанційне навчання дітей в умовах воєнного стану.

Знайомства з вимогами програми розвитку виховання та навчання.

Вибори батьківського комітету.

Організаційні питання.

Вересень 2022

Педагоги ясельних груп.

 

Інформація

передається за допомогою онлайн-ресурсів

 

1

 

 

 

 

ІІ

За  необхідністю

Січень 2023

Педагоги ясельних груп.

 

Інформація

передається за допомогою онлайн-ресурсів

 

 

1

2

 

 

ІІІ

Підсумок роботи за рік.

Організаційні питання.

Травень 2023

Педагоги ясельних груп.

Інформація

передається за допомогою онлайн-ресурсів

 

 

1

 

2

 

  3

 

4 рік життя

І

Дистанційне навчання дітей в умовах воєнного стану.

Вибори батьківського комітету.

Вимоги до програми знань, умінь та навичок дітей 4 р.ж.

Вересень 2022

Педагоги групи 4-го року життя.

Інформація

передається за допомогою онлайн-ресурсів

 

 

1

 

 

 

 

ІІ

За  необхідністю

Січень 2023

Педагоги групи 4-го року життя.

Інформація

передається за допомогою онлайн-ресурсів

 

1

 

 

 

 

ІІІ

Підсумок роботи за рік.

Організаційні питання.

Травень 2023

Педагоги групи 4-го року життя.

Інформація

передається за допомогою онлайн-ресурсів

 

 

 

1

 

2

 

  3

  4

 

5 рік життя

І

Дистанційне навчання дітей в умовах воєнного стану.

Вимоги до програми знань, умінь та навичок дітей 5 р.ж.

Вибори батьківського комітету.

 

Вересень 2022

Педагоги групи 5-го року життя.

Інформація

передається за допомогою онлайн-ресурсів

 

1

 

 

 

ІІ

За  необхідністю

Січень 2023

Педагоги групи 5-го року життя.

Інформація

передається за допомогою онлайн-ресурсів

 

 

1

 

 

 

ІІІ

Підсумок роботи за рік.

Організаційні питання.

Травень 2023

Педагоги групи 5-го року життя.

Інформація

передається за допомогою онлайн-ресурсів

 

 

1

 

2

 

3

 

 

4

 

6 рік життя

І

Дистанційне навчання дітей в умовах воєнного стану.

Вимоги до програми знань, умінь та навичок дітей 6 р.ж.

Вибори батьківського комітету.

Організаційні питання.

Вересень 2022

Педагоги групи 6-го року життя.

Інформація

передається за допомогою онлайн-ресурсів

 

 

1

 

 

 

ІІ

За  необхідністю

Січень 2023

Педагоги групи 6-го року життя.

Інформація

передається за допомогою онлайн-ресурсів

 

1

 

 

 

ІІІ

Підсумок роботи за рік.

Організаційні питання.

 

Травень 2023

Педагоги групи 6-го року життя.

Інформація

передається за допомогою онлайн-ресурсів

 

 

4.4.          СПІВПРАЦЯ ДОШКІЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ З ПОЧАТКОВОЮ ЛАНКОЮ ОСВІТИ.

4.5.          ( при умові , що заклад буде працювати в офлайн режимі)

 

Заходи

Термін

Відповідальні

Виконавець

1

Забезпечення планомірності, цілеспрямованості та безперервності освіти дитини дошкільного та молодшого віку:

·        узгодження плану взаємодії ЗДО та ЗОШ І-ІІ ступ. № 75;

·        ознайомлення сторін з текстом угод;

·        підписання угоди.

Вересень

(останній тиждень)

2022

Лідія  МИКОЛАЄНКО

Лідія  МИКОЛАЄНКО

 Ельвіра  ГРИШКО

·        проведення «Днів відкритих дверей в ЗДО»:

-         свята;

-         заняття;

-         батьківські збори.

Упродовж року

 Лідія  МИКОЛАЄНКО

Лідія  МИКОЛАЄНКО

 Ельвіра  ГРИШКО

·        відвідування уроків вчителя;

·        показ заняття для вчителя;

Лютий 2023

Ельвіра  ГРИШКО

Педагоги, вчитель

·        вивчення рівня підготовленості дітей.

Березень 2023

Лідія  МИКОЛАЄНКО

Практичний психолог

·        підготовка протоколів психолого-педагогічного обстеження дітей старшої дошкільної групи.

Квітень 2023

Лідія  МИКОЛАЄНКО

Практичний психолог

Загальні батьківські збори випускних груп з запрошенням вчителів ЗОШ І-ІІ ступ. № 75.

Лідія  МИКОЛАЄНКО

Ельвіра  ГРИШКО

2

Підвищення рівня мотиваційної готовності старших дошкільників до навчання у школі:

·        познайомити вихованців з роботою школи на «Першому дзвонику».

Вересень 2022

Лідія  МИКОЛАЄНКО

Ельвіра  ГРИШКО

·        використовувати у освітній роботі читання творів про школу.

Упродовж року

Ельвіра  ГРИШКО

Вихователі груп 6 р.ж.

·        створити умови для розгортання сюжетно-рольової гри «Школа».

Упродовж року

Ельвіра  ГРИШКО

Вихователі груп 6 р.ж.

·        провести конкурс дитячих малюнків «Школа, в якій я буду вчитися».

Травень 2022

Ельвіра  ГРИШКО

Вихователі груп 6 р.ж.

3

Залучення батьків до педагогічного процесу:

·        призначити єдиний батьківський день для проведення відкритих заходів, зустрічей із колективом.

Упродовж року

Лідія  МИКОЛАЄНКО

Педагоги

·        проводити музичні та спортивні свята та розваги за участю дітей та батьків.

Упродовж року

Музичний керівник

Педагоги,

музичний керівник

·        проводити анкетування батьків «Як Ви оцінюєте роботу дошкільного закладу?».

Двічі на рік

Ельвіра  ГРИШКО

Ельвіра  ГРИШКО педагоги

·        проводити батьківські збори, консультації, індивідуальні бесіди з батьками.

Постійно

Лідія  МИКОЛАЄНКО

Педагоги

4

Підвищення результативності роботи з батьками та надання адресної диференційованої допомоги провести моніторинг батьківського соціуму за:

·        віком ;

·        освітою;

·        досвідом;

·        матеріальним станом.

09.2022-11.2023

Ельвіра  ГРИШКО

Педагоги

 

6.    ВНУТРІШНЯ СИСТЕМА - ОЦІНЮВАННЯ ЯКОСТІ ОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ     ПОЛОЖЕННЯ

про внутрішню систему забезпечення якості освіти закладу дошкільної освіти

1. Загальні положення

1.1.Внутрішня система забезпечення якості освіти (далі – ВСЗЯО) – це сукупність умов, процедур та заходів у закладі дошкільної освіти (далі – ЗДО), що забезпечують ефективність освітніх і управлінських процесів, які безпосередньо впливають на якість освітнього процесу, формування ключових компетентностей дітей раннього та дошкільного віку, сприяють різнобічному розвитку особистості. ВСЗЯО ЗДО розбудовується для спрямування та самооцінювання діяльності закладу щодо забезпечення якості освіти.

1.2.Положення про ВСЗЯО ЗДО розроблено з урахуванням положень статті 41 Закону України «Про освіту»; Закону України «Про дошкільну освіту»; Національного стандарту України ДСТУ ІSO 9000:2015 (ISO 9000:2015, IDT) «Основні положення та словник термінів», затвердженого наказом Українського науково-дослідного і навчального центру проблем стандартизації, сертифікації та якості від 21.12.2015 № 203; наказу МОН України від 16.01.2020 р. № 54 «Про затвердження Порядку проведення моніторингу якості освіти»; наказу ДСЯО від 30.11.2020 р. № 01-11/71 «Про затвердження Методичних     рекомендацій з питань формування  внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах дошкільної освіти».

 

1.3.Формування ВСЗЯО у закладі відбувається з урахуванням таких етапів:

-визначення компонентів внутрішньої системи;

-забезпечення функціонування компонентів внутрішньої системи;

-самооцінювання освітніх і управлінських процесів закладу для їх подальшого вдосконалення.

 

1.4.Процес створення та реалізації ВСЗЯО ЗДО базується на таких принципах:

-гуманізм, демократизм, людиноцентризм, дитиноцентризм, – моральні принципи відношення до людини як до найвищої цінності; ідеї любові до людини лягають в основу педагогічної практики; вболівання за дитину, її здоров'я, внутрішній світ, життєві ситуації є справжнім виявом любові вихователя до вихованця;

-автономія закладу самостійність у визначення стратегії і напрямів розвитку закладу, виборі форм і методів організації освітнього процесу, які відповідають нормативно-правовим документам, Базовому компоненту дошкільної освіти;

-академічна доброчесність під час навчання, викладання та провадження наукової (творчої) діяльності учасники освітнього процесу з метою забезпечення довіри до результатів навчання та/або наукових (творчих) досягнень керуються сукупністю етичних принципів та правил, визначених ст.42 Закону України «Про освіту»;

-академічна свобода – педагогічні працівники мають право на свободу викладання, свободу від втручання в педагогічну, науково-педагогічну та наукову діяльність, вільний вибір форм, методів і засобів навчання, що відповідають освітній програмі закладу (п.1 ст.54 Закону України «Про освіту»);

-гнучкість і адаптивність системи освітньої діяльності можливість відповідно до внутрішніх умов та зовнішніх впливів міняти методи управління якістю, отримувати зворотні зв'язки та різні комунікації; система освітньої діяльності змінюється під впливом сучасних тенденцій розвитку суспільства; підвищення здатності прогнозувати внутрішні та зовнішні ризики й можливості, а також реагувати на них;

-забезпечення якості освіти та освітньої діяльності, постійне вдосконалення освітньої діяльності – зорієнтованість на поліпшення показників освітнього процесу, підвищення задоволеності батьків або законних представників дітей; відповідність фактичних результатів освітньої діяльності заявленим цілям, виявлення причин відхилень від означених цілей; забезпечення відповідності змінам у освітній сфері, створення нових можливостей;

-цілісність системи управління якістю освіти взаємопов’язаність всіх компонентів,процесів діяльності закладу, які функціонують як цілісна система;

-забезпечення рівного доступу до освіти без дискримінації за будь-якими ознаками, у тому числі за ознакою інвалідності – розвиток інклюзивного середовища, забезпечення розумного пристосування.

-державно-громадське управління – дієві відносини,  зважена взаємодія з представниками громади міста, громадськими організаціями на засадах взаємодопомоги; участь батьківської громадськості, органів самоврядування в управлінні закладом.

1.5.Метою стратегії (політики) забезпечення якості освіти в закладі є:

-гарантування якості дошкільної освіти;

-формування довіри громади до закладу;

-постійне та послідовне підвищення якості освіти.

Відповідальність за впровадження ВСЗЯО в закладі покладається на директора ЗДО.


 

1.6.Цілі (напрями) розбудови та функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти в закладі:

-підвищення якості освітніх послуг;

-забезпечення довіри до результатів освітньої діяльності закладу;

-створення умов освітнього процесу, які забезпечують партнерство всіх його учасників;

-забезпечення постійного зворотного зв'язку від учасників освітнього процесу щодо якості освіти, відзначення успішних практик та вчасне реагування на виявлені проблеми;

-прийняття обґрунтованих управлінських рішень, які спрямовані на підвищення якості освіти та освітньої діяльності;

-вдосконалення освітнього середовища, фахової діяльності педагогічних працівників, управлінських процесів закладу;

-забезпечення прозорості діяльності закладу і готовності до змін в інтересах учасників освітнього процесу.

2. Структура (компоненти) внутрішньої системи забезпечення якості освіти

2.1.Відповідно до частини 3 статті 41 Закону України «Про освіту» ЗДО визначає такі складові системизабезпечення якості освіти:

-політика та процедури внутрішньої системи забезпечення якості освіти;

-система та механізми забезпечення академічної доброчесності в закладі;

-критерії, правила і процедури оцінювання педагогічної діяльності педагогічних працівників;

-критерії, правила і процедури оцінювання управлінської діяльності керівних працівників закладу;

-забезпечення наявності необхідних ресурсів для організації освітнього процесу;

-забезпечення наявності інформаційних систем для ефективного управління закладом освіти;

-створення в закладі освіти інклюзивного освітнього середовища, універсального дизайну та розумного пристосування (у разі потреби).


2.2.Зазначені компоненти ВСЗЯО утворюють чотири основні напрями освітньої діяльності закладу: 1.Освітнє середовище закладу.

2.      Здобувачі дошкільної освіти. Забезпечення всебічного розвитку дитини дошкільного віку, набуття нею життєвого соціального досвіду. 3.Фахова діяльність педагогічних працівників закладу.

4.Управлінські процеси закладу.

3.Політика та процедури ВСЗЯО

3.1.  Стратегія (політика) забезпечення якості освіти закладу орієнтована на:

3.1.1.  Партнерство у розвитку, навчанні та вихованні дітей, а також професійній взаємодії:

-налагодження конструктивної комунікації між учасниками освітнього процесу;

-розвиток взаємоповаги, вироблення позитивного доброзичливого ставлення та довірливих стосунків між учасниками освітнього процесу;

-забезпечення права вільного вибору;

-розвиток горизонтальної моделі співпраці (на основі рівноправності учасників освітнього процесу);

-забезпечення участі громадського самоврядування у вирішенні питань діяльності закладу;

-участь учасників освітнього процесу закладу у житті місцевої громади;

-розвиток соціального партнерства.

3.1.2.  Створення в закладі комфортного (раціонального та безпечного) освітнього середовища, універсального дизайну (доступного, безпечного, розвивального, максимально придатного навколишнього середовища) та розумного пристосування, створення інклюзивного середовища (за потребою):

-моніторинг потреб учасників освітнього процесу для адаптації освітнього середовища;

-організація безбар’єрного простору (фізична можливість та зручність потрапляння до закладу, фізична безпека при пересуванні в ньому; можливість вільного отримання інформації про заклад і освітні послуги, що надаються);

-реалізація просвітницьких заходів щодо формування толерантності, неупередженості та недопущення дискримінації;

-облаштування ресурсної кімнати;

-створення комплексної системи заходів із супроводу дитини з ООП (індивідуальні програми розвитку для дітей з особливими освітніми потребами, корекційно-розвивальні заняття);

-налагодження роботи команди психолого-педагогічного супроводу тощо.

3.1.3.  Недискримінацію, запобігання та протидію булінгу (цькуванню):

Ø  -розроблення та оприлюднення плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі;

Ø  -створення у закладі освіти безпечного освітнього середовища, вільного від насильства та булінгу;

Ø-розроблення та оприлюднення порядку подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування) в закладі    освіти;


Ø-розроблення та оприлюднення порядку реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти та відповідальності осіб, причетних до булінгу тощо;

Ø  -створення комісії з розгляду випадків булінгу (цькування);

Ø  -повідомлення підрозділам Національної поліції України та службі у справах дітей про випадки булінгу в закладі освіти.

3.1.4.  Забезпечення наявності необхідних ресурсів для організації освітнього процесу:

Ø-нормативно-правове забезпечення (ліцензія на провадження освітньої діяльності, статут закладу, стратегія розвитку, річний план роботи, положення про ВСЗЯО, протоколи педрад, книги наказів, журнали вхідної і вихідної документації, особистого прийому, звернень);

Ø-кадрове забезпечення (кадровий склад відповідно до штатного розпису, особові справи працівників, система матеріального та морального заохочення, плани підвищення             кваліфікації педпрацівників, атестаційні матеріали, матеріали з ТБ та охорони праці тощо);

Ø-навчально-методичне забезпечення (освітня програма, розклад занять,журнали, освітні ресурси);

Ø-матеріально-технічне забезпечення (територія, приміщення закладу, персональні комп’ютери, інтернет, робочі місця для педпрацівників, туалет тощо).

3.1.5.  Сприяння безперервному професійному зростанню педагогічних працівників:

Ø-створення умов для постійного           підвищення           кваліфікації працівників закладу;

Ø-забезпечення умов для інноваційної роботи в закладі (розроблення/адаптація, впровадження освітніх технологій, експериментальна робота);

Ø-сприяння участі педагогічних працівників у реалізації                       освітніх проектів;

Ø-сприяння участі педагогічних працівників в експертній діяльності;

Ø-організація методичної взаємо-підтримки та обміну досвідом (консультації, навчальні семінари, майстер-класи, конференції тощо);

Ø-взаємовідвідування занять, наставництво, публікації тощо;

Ø-забезпечення умов для чергової та позачергової атестації педагогічних працівників

3.1.6.  Забезпечення наявності інформаційних систем для ефективного управління закладом:

Ø-сучасна мережа Інтернет;

Ø-технічне забезпечення (комп’ютерне, мультимедійне обладнання, цифрові засоби: проектор, фотокамера, проекційний екран, інтерактивна дошка тощо);

Ø-ліцензовані програмні продукти, електронні освітні ресурси;

Ø-єдиний інформаційний простір закладу (можливість спільного використання суб'єктами освіти наявних у системі електронних ресурсів, системи електронного документообігу в закладі);

Ø-доступ до наявних освітніх веб-ресурсів (сайти педагогів, сайт закладу);

Ø-інформаційні ресурси освітнього призначення (бази даних про вихованців та/або працівників закладу, інформаційні системи, програмне забезпечення, засоби зв'язку, комп'ютерні та телекомунікаційні мережі тощо).

3.1.7.    Забезпечення академічної доброчесності (система та механізми) – визначене у розділі 4 цього Положення.


3.2.Застосування системи внутрішнього моніторингу та самооцінювання для відстеження та коригування результатів освітньої діяльності:

3.2.1.Внутрішні моніторингиможуть проводитися для відстеження стану освітньої діяльності, якості надання освітніх послуг, ефективності управлінських процесів.Механізм підготовки та проведення моніторингу визначається Порядком проведення моніторингу якості освіти, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 16.01.2020 № 54, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 10 лютого 2020 року за № 154/344371. Для проведення моніторингу обов’язковими є розроблення його програми та оприлюднення його результатів на вебсайті закладу. Рівень якості освітньої та управлінської діяльності визначається за вимогами/правилами та напрямами.

Для оцінювання виконання (вимірювання) вимог/правил слугують:

Ø-критерії (підстави для оцінювання);

Ø-індикатори (показники, що відображають стан об’єктів спостереження, їх якісні або кількісні характеристики);

Ø-методи збору відповідної інформації, яка підлягає аналізу та оцінюванню.

3.2.2.  Організація самооцінювання передбачає:

Ø-збір та аналіз інформації, отриманої під час спостереження, опитування та вивчення документації;

Ø-узагальнення результатів самооцінювання освітніх і управлінських процесів закладу;

Ø-обговорення та оприлюднення результатів самооцінювання освітніх і управлінських процесів закладу (Додаток 1).

3.2.3.  Напрями оцінювання (відповідно до наказу ДСЯО від 30.11.2020 року № 01-11/71 «Про затвердження Методичних рекомендацій з питань формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах дошкільної освіти»):

·        освітнє середовище закладу (безпечність та раціональність облаштування території закладу, стан приміщення закладу, дотримання повітряно- теплового режиму, стан освітлення, прибирання приміщень, архітектурна доступність території та приміщень будівлі, дотримання питного режиму, створення освітнього середовища, вільного від будь яких форм насильства та дискримінації, формування інклюзивного, безпечного, розвивального, мотивуючого освітнього простору тощо);

·        здобувачі дошкільної освіти, забезпечення всебічного розвитку дитини дошкільного віку, набуття нею життєвого соціального досвіду (наявність затвердженої освітньої програми, формування компетентностей відповідно до Базового компонента дошкільної освіти, організація життєдіяльності здобувачів дошкільної освіти у закладі, упровадження додаткових організаційних форм освітнього процесу (гуртки, студії) тощо);

·        фахова діяльність педагогічних працівників (використання інформаційно-комунікаційних технологій в освітньому процесі, узгодження педрадою форм і видів планів педагогів, ефективне планування педагогами своєї діяльності та якість організації освітнього процесу, урізноманітнення форм і методів освітнього процесу, методичне забезпечення закладу, постійне підвищення професійного рівня фахової майстерності педагогічних працівників, налагодження співпраці з батьками та працівниками закладу тощо);

·        управлінські процеси закладу освіти (стратегія розвитку закладу, здійснення річного планування відповідно до стратегії, моніторингу виконання

поставлених цілей та завдань, формування відносин довіри, прозорості, дотримання етичних норм, ефективність кадрової політики, забезпечення можливостей для професійного розвитку педагогічних працівників, організація діяльності закладу дошкільної освіти на засадах людиноцентризму, прийняття управлінських рішень на основі конструктивної співпраці учасників освітнього процесу, взаємодії закладу освіти з місцевою громадою, формування та забезпечення політики академічної доброчесності тощо).


3.2.4.  Періодичність оцінювання:

ØЩорічне самооцінювання діяльності закладу здійснюється за блоковою системою аналізування, використовуючи розділи річного плану;

Ø  періодичне комплексне самооцінювання перед щорічним звітуванням директора (за потребою);комплексне самооцінювання перед початком роботи щодо розроблення програми розвитку ЗДО, як стратегічного документа (один раз на 5 років).

3.2.5.  Відповідальність за оцінювання:

Ø-відповідальним за проведення самооцінювання освітніх і управлінських процесів є директор закладу;

Ø-для забезпечення вивчення та оцінювання внутрішньої системи за певним напрямом створюється відповідна робоча група, до складу якої можуть входити працівники закладу, представники батьківської та місцевої громади.

3.2.6.  Методи збору інформації, інструменти та джерела отримання інформації:

Ø-аналіз документів (статут, стратегія розвитку, річний план роботи, освітня програма, положення про ВСЗЯО, протоколи педрад, книги наказів, журнали вхідної і вихідної документації, особистого прийому, звернень, штатний розпис, атестаційні матеріали, фінансові документи, план підвищення кваліфікації педпрацівників, кількісно-якісний кваліфікаційний склад педагогічних працівників тощо);

Ø-спостереження педагогічної діяльності (спостереження за проведенням занять, режимних моментів, занять гуртків тощо); спостереження за освітнім середовищем (санітарно- гігієнічні умови, стан та безпека території, майданчиків, приміщень, освітлення, водопостачання, харчування, медичний супровід, опалення тощо);

Ø-опитування (анкетування учасників освітнього процесу (педагогічних працівників, батьків);інтерв’ю (з педагогами, батьками);фокус-групи (з педагогічними працівниками, батьками).

3.2.7.  Інструментарій методів збору інформації:

Ø-пам’ятки для аналізу документів (щодо організації освітнього процесу; фінансування закладу освіти; кількісно-якісного складу педагогічних працівників тощо);

Ø-анкети (для педагогічних працівників, батьків);

Ø-бланки спостереження (за проведенням занять, гуртковою роботою, станом території, приміщень, систем, медичним супроводом тощо).

3.2.8.  Рівні оцінювання освітніх і управлінських процесів:

Ø-високий;

Ø-достатній;

Ø-вимагає покращення;

Ø-низький.

3.2.9.  Форми узагальнення інформації.

Ø-аналітична довідка;

Ø-письмовий звіт

Ø-усний звіт;

Ø-доповідна записка;


Ø-інформація;

Ø-акт тощо.

3.2.10.  Управлінське рішення.

Управлінське рішення на основі аналізу отриманої інформації приймається у вигляді наказу, рішення педагогічної ради, рішення ради закладу, рішення загальних зборів, вказівки (усного розпорядження), усного, письмового доручення, інструкції тощо і спрямоване на вдосконалення якості освіти в закладі.

4.Забезпечення академічної доброчесності (система та механізми):

Ø-розроблення за участі учасників освітнього процесу, схвалення педрадою та оприлюднення положення (кодексу, правил) про академічну

Øдоброчесність в закладі;

Ø-інформування учасників освітнього процесу про принципи, систему та механізми забезпечення академічної доброчесності;

Ø-реалізація передбачених положенням заходів із запобігання академічної недоброчесності в закладі;

Ø-забезпечення вжиття передбачених положенням заходів академічної відповідальності за порушення академічної доброчесності.

4.1.Дотримання академічної доброчесності педагогічними працівниками передбачає

Ø-посилання на джерела інформації у разі використання ідей, розробок, тверджень, відомостей;

Ø-дотримання норм законодавства про авторське право і суміжні права;

Ø-надання достовірної інформації про методики і результати досліджень, джерела використаної інформації та власну педагогічну діяльність;

Ø-об’єктивне оцінювання результатів освітнього процесу.

4.2.За порушення академічної доброчесності педагогічні працівники закладу можуть бути притягнені до такої академічної відповідальності:

Ø-відмова в присвоєнні кваліфікаційної категорії;

Ø-позбавлення присвоєної кваліфікаційної категорії;

Ø-відмова в присвоєнні педагогічного звання;

Ø-позбавлення присвоєного педагогічного звання;

Ø-позбавлення права брати участь у роботі визначених законом органів чи займати визначені законом посади.

5.  Напрями, вимоги, критерії та індикатори оцінювання освітніх і управлінських процесів закладу та внутрішньої системи забезпечення якості освіти

Напрями оцінювання освітніх і управлінських процесів, внутрішньої системи забезпечення якості освіти визначені у п.3.2.3 цього Положення. Вимоги, критерії та індикатори оцінювання визначені у Додатку 2 до цього Положення відповідно до наказу ДСЯО «Про затвердження Методичних рекомендацій з питань формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах дошкільної освіти».

6.  Механізм та процедури оцінювання освітніх та управлінських процесів закладу та внутрішньої системи забезпечення якості освіти (Додаток 1)


Механізм та процедури реалізації ВСЗЯО передбачають здійснення періодичного оцінювання за напрямами оцінювання відповідальними посадовими особами і представниками громадських структур закладу на основі визначених методів збору інформації та відповідного інструментарію. Отримана інформація узагальнюється, відповідний компонент оцінюється, після чого зазначені матеріали передаються адміністрації закладу для прийняття відповідного управлінського рішення щодо удосконалення якості освіти в закладі.

Періодичність оцінювання, відповідальність за оцінювання, методи збору інформації, інструментарій, рівні оцінювання, форми узагальнення інформації, управлінське рішення визначені у п. 3.2.4 – 3.2.10. цього Положення.

7.  Заключні положення.

6.1 . ВИВЧЕННЯ СТАНУ ОРГАНІЗАЦІЇ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ.

 

Місяць

Вид контролю

Група

Зміст контролю

Форма узагальнення

Відпові-

дальний

вересень

Оперативно-підсумковий

Всі вікові групи

Стан підготовки до нового навчального року (враховуюче роботу в дистанційному форматі).

Інформація

Лідія  МИКОЛАЄНКО

 Ельвіра  ГРИШКО.

Жовтень

 

Попереджувальний

Всі вікові групи

Результативність проведення онлайн занять.

Інформація

Лідія  МИКОЛАЄНКО

 Ельвіра  ГРИШКО

Листопад

Попереджувальний

Всі вікові групи

Результативність проведення онлайн занять.

Інформація

Лідія  МИКОЛАЄНКО

 Ельвіра  ГРИШКО

Грудень

Попереджувальний

Всі вікові групи

Результативність проведення онлайн занять.

Інформація

Лідія  МИКОЛАЄНКО

 Ельвіра  ГРИШКО

Січень

Попереджувальний

Всі вікові групи

Результативність проведення онлайн занять.

Згідно анкетування батьків

Інформація

Лідія  МИКОЛАЄНКО

 Ельвіра  ГРИШКО

Лютий

Попереджувальний

Всі вікові групи

Результативність проведення онлайн занять.

Інформація

Лідія  МИКОЛАЄНКО

 Ельвіра  ГРИШКО

Березень

Попереджувальний

Всі вікові групи

Результативність проведення онлайн занять.

Інформація

Лідія  МИКОЛАЄНКО

 Ельвіра  ГРИШКО

Квітень

Попереджувальний

Всі вікові групи

Результативність проведення онлайн занять.

Інформація

Лідія  МИКОЛАЄНКО

 Ельвіра  ГРИШКО

травень

Оперативно- попереджувальний 

Всі вікові групи

Стана підготовки до літньої кампанії.

Інформація

Лідія  МИКОЛАЄНКО

 Ельвіра  ГРИШКО

 

 

7.1.  Учасники освітнього процесу мають знати вимоги Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти ЗДО.

7.2.  Заклад забезпечує публічний доступ до тексту Положення через власний офіційний сайт.

7.3.Прийняття принципів і норм Положення засвідчується підписами членів педагогічного колективу, які забезпечують ознайомлення з ним батьків здобувачів дошкільної освіти в обов’язковому порядку.

7.4.Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти ЗДО схвалюється педагогічною радою, затверджується та вводиться в дію наказом директора.

7.5.  Зміни та доповнення до Положення можуть бути внесені рішенням педагогічної ради за поданням будь-якого учасника освітнього процесу.

 

6.2.          ВИВЧЕННЯ ПРОЦЕСІВ ФУНКЦІОНУВАННЯ.

ОХОРОНА ПРАЦІ.

 

Зміст заходу

Термін

Відповідальні

1

Проведення вступних, первинних, цільових інструктажів з ОП.

За потребою

Лідія  МИКОЛАЄНКО

 

2

Проведення повторних інструктажів з ОП.

За графіком

Лідія  МИКОЛАЄНКО

 

3

Підписання Акту прийняття закладу до нового навчального року.

Серпень 2022

Лідія  МИКОЛАЄНКО

 

4

Контролювати виконання вимог інструкцій з ТБ всіх категорій працівників ЗДО.

Постійно

Лідія  МИКОЛАЄНКО

 

5

Заправка вогнегасників.

Згідно графіку

Валентина  ЗАКЛАДНА

6

Оформлення куточка з Охорони праці.

Жовтень 2022

Ельвіра  ГРИШКО

7

Перевірка захисного заземлення та опору ізоляції електромережі.

За графіком

Валентина  ЗАКЛАДНА

8

Видання наказу про організацію роботи з ОП про підсумки роботи ОП за рік.

Вересень2022

Січень 2023

Лідія  МИКОЛАЄНКО

 

9

Контроль виконання заходів з підготовки до роботи з ОП за рік.

Січень 2023

Лідія  МИКОЛАЄНКО

 

10

Контроль виконання заходів до підготовки роботи в осінньо-зимовий період.

Вересень-жовтень 2022

Лідія  МИКОЛАЄНКО

 

11

Обстеження приміщень, території закладу, на предмет дотримання інструкцій з ОП.

1 раз на місяць

Валентина  ЗАКЛАДНА

12

Проводити навчання з працівниками закладу з ТБ.

Згідно графіку

Валентина  ЗАКЛАДНА

13

Проводити перевірку робочого стану технологічного, холодильного обладнання на харчоблоці та в коморі ЗДО.

1 раз на квартал

Ельвіра  ГРИШКО

14

Перевірити стан ведення журналів з ОП.

Січень 2023

Лідія  МИКОЛАЄНКО

 

 

БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ.

 

Зміст заходу

Термін

Відповідальні

1

Ознайомити учасників освітньо-виховного процесу з нормативними документами з організації роботи з БДЖ в закладі.

Вересень 2022

Лідія  МИКОЛАЄНКО

 

2

Систематично проводити інструктажі з усіма категоріями працівників.

За графіком

Лідія  МИКОЛАЄНКО

 

3

Проводити тематичні інструктажі щодо попередження дитячого травматизму.

За сертифікатами

Лідія  МИКОЛАЄНКО

 

4

Розглядати питання ОП і здоров’я дітей на нараді при директорі.

1 раз на місяць

Лідія  МИКОЛАЄНКО

 

5

Підвищити особисту відповідальність працівників у період проведення масових заходів з дітьми.

Протягом року

Вихователі

6

Зазначити у планах з самоосвіти питання щодо охорони життя і здоров’я дітей, попередження дитячого травматизму.

Вересень

Ельвіра  ГРИШКО

7

Проводити з батьками роботу з питань безпеки життя і здоров’я дітей (консультації, бесіди, інструктажі, відкриті заходи).

Протягом року

Вихователі

8

Поповнювати батьківські куточки інформацією з питань охорони життя і здоров’я дітей.

Протягом року

Вихователі

9

Обладнати виставку літератури та дидактичних посібників з питань попередження дитячого травматизму.

Травень 2023

Ельвіра  ГРИШКО

10

Надавати методичну допомогу вихователям з проведення занять, виховних заходів з пропаганди правил БЖД дітей.

Протягом року

Ельвіра  ГРИШКО

 

РОБОТА З ДІТЬМИ

 

Зміст заходу

Термін

Відповідальні

1

Дні здоров’я.

1 раз на місяць

Вихователі

2

Читання літератури для дітей з правил поведінки, охорони свого здоров’я.

Постійно

Вихователі

3

Тижні БЖД.

4 рази на рік

Вихователі

4

Проводити з дітьми роботу по вихованню здорового способу життя, отримання валеологіних знань.

Протягом року

Вихователі

  

ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА

 

Зміст заходу

Термін

Відповідальні

1

Ознайомити учасників освітньо-виховного процесу із ЗУ «Про пожежну безпеку».

Вересень 2022

Лідія  МИКОЛАЄНКО

 

2

Проводити огляд приміщень, території дошкільного закладу щодо дотримання протипожежного режиму.

1 раз на квартал

Валентина  ЗАКЛАДНА

3

Оформити куточок з ПБ.

Вересень 2022

Ельвіра  ГРИШКО

4

Затвердити план евакуації на випадок виникнення пожежі (за необхідністю).

Вересень 2022

Лідія  МИКОЛАЄНКО

 

5

Розглянути питання про ПБ в закладі на нарадах при директорі.

1 раз на квартал

Валентина  ЗАКЛАДНА

6

Переглянути та доповнити інструкцію для працівників охорони (сторожів) з правил ПБ відповідно до вимог п. 3.11 «Правил ПБ України».

Вересень 2022

Лідія  МИКОЛАЄНКО

 

7

Проводити заняття для вихователів з питань навчання дітей вимог ПБ.

Протягом року

Ельвіра  ГРИШКО Валентина  ЗАКЛАДНА

 

ЦИВІЛЬНИЙ ЗАХИСТ

 

Зміст заходу

Термін

Відповідальні

1

Провести тренування зі складом евакогрупи ЗДО (практичне розгортання дій в НС).

2 рази на рік

Лідія  МИКОЛАЄНКО

Ельвіра  ГРИШКО

2

Інструктивно-методичні заняття по проведення «Тижня безпеки».

2 рази на рік

Лідія  МИКОЛАЄНКО

Ельвіра  ГРИШКО

3

Проведення «Дня довкілля».

Квітень 2023

Лідія  МИКОЛАЄНКО

Ельвіра  ГРИШКО

 

МЕДИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ

 

Зміст заходу

Термін

Відповідальні

1

Організаційна робота.

Вересень 2022

Олександра  КУЗІНА

2

Ведення медичної документації за встановленою формою.

Вересень 2022

 

Олександра  КУЗІНА

3

Підготувати медичну документацію для дітей, що ідуть до школи.(за необхідністю)

Лютий – травень 2023

Олександра  КУЗІНА

 

ПРОФІЛАКТИЧНА РОБОТА

 

Зміст заходу

Термін

Відповідальні

7

Контроль за забезпеченістю аптечки першої допомоги необхідними лікарськими засобами за термінами їх дійсності.

Постійно

Олександра  КУЗІНА

10

Проводити обстеження працівників на ентеробіоз та гельмінтоз.

За планом

Олександра  КУЗІНА

 

ПРОТИЕПІДЕМІЧНА РОБОТА

 

Зміст заходу

Термін

Відповідальні

7

Здійснювати протиепідемічні та загартовуючі заходи, направлені на попередження захворюваності на ГРВІ та Грип.

Постійно

Олександра  КУЗІНА

 

 

ДОДАТОК  1

 

 

 

Збір та аналіз інформації, отриманої під час опитування, спостереження та вивчення документації

 

Для проведення самооцінювання освітньої діяльності використовуються такі методи збору інформації:

 

-опитування учасників освітнього процесу (анкетування, індивідуальне інтерв’ю, фокус-групове дослідження);

 

-спостереження (за освітнім середовищем, організацією життєдіяльності, проведенням занять, режимних моментів);

 

-вивчення документації закладу.

 

Вибір методу має забезпечити отримання релевантної інформації для всебічного вивчення та об’єктивного самооцінювання освітніх і управлінських процесів закладу.

 

Окремі методи збору інформації, наприклад опитування, можуть застосовуватися з використанням цифрових технологій.

 

Кожен із методів збору інформації має особливості щодо застосування та оброблення результатів.

 

Опитування може бути письмовим (анкетування) або усним (інтерв’ю).

 

Анкетування дозволяє отримати інформацію про ставлення учасників освітнього процесу до певних питань діяльності закладу. У ході анкетування можуть використовуватися анкети для працівників, медичних та педагогічних працівників, батьків.

 

Анкетування передбачає складання форми (бланка) анкети. У разі проведення анкетування онлайн доцільно використовувати цифрові ресурси, що дозволяють автоматизоване оброблення відповідей. Анкети можуть бути закритого, відкритого, напівзакритого типу або комбінованими. Використання анкети закритого типу полегшує обробку даних і узагальнення результатів, проте обмежують відповіді респондентів певними рамками.

 

Якщо мета дослідження полягає у тому, щоб отримати оцінку освітніх та управлінських процесів учасниками, зворотній зв’язок щодо ефективності певної політики, рекомендовано опитати якомога більше учасників освітнього процесу та використовувати анкети закритого типу.

 

Якщо мета дослідження полягає в більш глибокому аналізі ставлень, позицій та настроїв учасників освітнього процесу, узагальненні їхніх ідей або пропозицій, доцільно застосовувати відкриті анкети.

 

Комбіновані анкети дозволяють оптимально поєднати питання, що потребують кількісного та якісного аналізу, в одному опитувальнику.

 

Індивідуальне інтерв’ю дає можливість отримати конкретизовану інформацію про ставлення особи до проблеми та/або явища в закладі освіти. Індивідуальне інтерв’ю може бути структурованим, неструктурованим та напівструктурованим.

 

Неструктуроване інтерв’ю може містити одне або кілька значних за змістом питань, які потребують розгорнутої відповіді (наприклад,

 

«Розкажіть, будь ласка, що вам допомагає організувати роботу з дітьми на день?»). Такий тип інтерв’ю застосовується, якщо необхідно детально вивчити досвід кожного респондента з окремого питання. При цьому доцільно застосовувати протокольну фіксацію відповідей для детального аналізу одержаної інформації.

 

Структуроване інтерв’ю проводиться за заздалегідь підготовленим планом розмови, містить низку запитань, які передбачають чіткі відповіді (наприклад, «Які ви застосовуєте форми та методи роботи під час організації освітнього процесу?»). Такий підхід застосовується тоді, коли необхідно зібрати інформацію з різних питань у великої кількості респондентів. Фіксація відповідей може здійснюватися на бланках опитування або спеціально підготовлених формах.

 

Напівструктуроване інтерв’ю також передбачає наявність орієнтовного плану розмови, водночас він може бути модифікований залежно від відповідей респондента у ході інтерв’ю. Фіксація відповідей відбувається у способи, зазначені для структурованого та неструктурованого інтерв’ю.

 

 Групове інтерв’ю (фокус-групове дослідження) передбачає проведення співбесіди на визначену тему з групою осіб (від 6 до 12). Учасники групи спілкуються між собою, а модератор спрямовує дискусію, щоб охопити заявлену тему та надати можливість висловитися всім учасникам. Фіксація результатів може здійснюватися організатором фокус-групи (зокрема, за допомогою технічних пристроїв) або третьою особою.

 

Загалом, інтерв’юер обов’язково повідомляє респондентів про фіксацію відповідей та спосіб, у який вона буде здійснюватися (незалежно від виду і типу інтерв’ю).

 

Спостереження в освітньому процесі може здійснюватись за станом освітнього середовища, проведенням спеціально організованих форм освітнього процесу, самостійної діяльності дітей тощо.Спостереження за станом освітнього середовища дає можливість зафіксувати наявність чи відсутність необхідної для освітнього процесу матеріально-технічної бази, забезпечення інклюзивності середовища, дотримання санітарно-гігієнічних вимог, норм охорони праці та безпеки життєдіяльності, визначити дієвість плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти, проаналізувати культуру взаємовідносин у закладі освіти тощо.

 

Окрім директора, вихователя-методиста та педагогів, відповідальних за проведення самооцінювання, до проведення спостереження за станом освітнього середовища доцільно залучати батьків і представників органів самоврядування закладу. Спостереження за проведенням спеціально організованих форм освітнього процесу, самостійної діяльності дітей допомагає оцінити рівень педагогічної діяльності педагогів, потреби в розвитку їхніх професійних компетентностей або надання їм підтримки. У ході такого спостереження важливо звернути увагу на:

 

-формування та розвиток ключових компетентностей у дітей;

 

-спрямованість форм освітнього процесу на формування у дітей базових цінностей: доброти, дружби, любові, відповідальності, відчуття краси;

 

-роботу дітей у різних видах діяльності (спілкування, ігрова, художньо-естетична та ін.);

 

-використання інформаційно-комунікаційних (цифрових) технологій, обладнання, засобів навчання;

 

-комунікацію педагогічного працівника з дітьми;

 

-організацію роботи з дітьми з особливими освітніми потребами (у разі їх наявності).

 

Вивчення документації закладу дає можливість отримати інформацію про його освітню діяльність, а також забезпечує умови для прийняття обґрунтованих управлінських рішень на основі аналізу задокументованих у закладі процесів.. Наприклад, вивчення планів роботи педагогів з метою визначення послідовності у викладенні матеріалу, чіткості поставлених завдань, відповідності форм роботи віковим та індивідуальним особливостям дітей, різноманітності видів діяльності тощо. За допомогою вивчення протоколів засідань педагогічної ради можливо одержати інформацію про відповідність ухвалених педагогічною радою рішень змісту стратегії розвитку закладу, а також оперативним завданням і потребам, напрямам професійного розвитку, актуальних для педагогічних працівників, системності роботи з питань адаптації дітей, забезпечення інклюзивності освітнього середовища тощо.

 

 

Узагальнення результатів самооцінювання

 

Інформація, одержана в ході опитування, спостереження та вивчення документації, узагальнюється та на її основі визначаються тенденції в організації освітніх і управлінських процесів в закладі, досягнення та труднощі у формуванні внутрішньої системи.З метою об’єктивного самоцінювання узагальнена інформація зіставляється з описом вимог/правил організації освітніх і управлінських процесів та внутрішньої системи забезпечення якості освіти, що визначені закладом. Здійснюючи самооцінювання, заклад має визначити рівні оцінювання закладу щодо дотримання вимоги/правила організації освітніх і управлінських процесів та внутрішньої системи забезпечення якості освіти.

 

Маючи автономію, заклад самостійно визначає рівні самооцінювання власної діяльності або запроваджує інші способи вимірювання рівня освітньої діяльності та ефективності внутрішньої системи.

 

Обговорення та оприлюднення результатів самооцінювання

 

Результати самооцінювання освітніх і управлінських процесів закладу розглядаються на засіданні педагогічної ради, обговорюються з представниками батьківської громади. До розгляду/обговорення можуть залучатися представник засновника, експерти у сфері дошкільної освіти та управління тощо.

 

Для забезпечення прозорості та інформаційної відкритості заклад оприлюднює результати самооцінювання. Вони включаються до річного звіту про діяльність закладу, який оприлюднюється на вебсайті закладу відповідно до частини другої статті 30 Закону України «Про освіту».

 

Загалом інформація, отримана під час самооцінювання, може бути використана в цілях:

 

-прийняття відповідних управлінських рішень для вдосконалення внутрішньої системи;

 

-визначення пріоритетних напрямів удосконалення освітніх і управлінських процесів в закладі;

 

-аналізу тенденцій в освітній діяльності закладу і корегування його плану роботи на рік та/або стратегії розвитку закладу (у разі потреби);

 

-аналізу динаміки оцінювання освітньої діяльності закладу педагогічними працівниками, батьками (шляхом співставлення результатів опитування учасників освітнього процесу впродовж кількох років). 

 

 ДОДАТОК 2

 

План-циклограма внутрішньої системи оцінювання (контролю) якості освітнього процесу

 

з/п

Компоненти напряму оцінювання

Періодичність оцінювання

Відповідальний за оцінювання

Методи збору інформації

Форми узагальнення інформації

Рівень оцінювання (високий,

достатній, вимагає покращення,

низький)

Управлінське рішення

1.  Освітнє середовище закладу

1.1.Забезпечення комфортних, безпечних та нешкідливих умов освітнього процесу та праці

1.1.1.

Улаштування                                      території закладу та розміщення приміщень,                     споруд, обладнання є раціональним та безпечним

1раз на рік

директор

 

завгосп

спостереження інтерв’ю

акти обстеження

 

доповідна записка (за потреби)

 

вказівки

 

наказ

(за потреби)

1.1.2.

Дотримання                                    санітарно- гігієнічних вимог щодо освітлення, водопостачання, водовідведення та опалення, забезпечення комфортного повітряно-теплового режиму

1 раз на рік

завгосп

 

медична сестра старша

 

 

спостереження

 

замовлення лабораторних досліджень

акти обстеження

 

інформації на нарадах при директорові

 

доручення

 

наказ

(за потреби)

1.1.3.

Дотримання                                    санітарно- гігієнічних вимог до утримання приміщень і обладнання

1раз на рік

завгосп

 

медична сестра старша

спостереження

акти обстеження,

 

інформації на нарадах при директорові

 

доручення

 

наказ

(за потреби)

                   


1.1.4.

Забезпечення раціонального використання приміщень і комплектування мережі груп (з урахуванням чисельності здобувачів дошкільної освіти, їхніх особливих освітніх потреб, площі приміщень)

1 раз на рік

директор

 

вихователь- методист

спостереження

акт внутрішньої прийомки

закладу до нового навчального року

 

наказ (про підсумки підготовки закладу до нового навчального року)

1.1.5.

Наявність робочих місць для працівників та здобувачів

дошкільної освіти

1 раз на рік

директор

 

завгосп

 

вихователь- методист

спостереження

акт внутрішньої прийомки

закладу до нового навчального року

 

наказ (про підсумки підготовки закладу до нового навчального року)

1.1.6.

Наявність групових осередків та інших приміщень (зали для

музичних та фізкультурних занять, кабінети практичного психолога, для роботи з комп’ютерами та технічними засобами навчання тощо) з

відповідним обладнанням, що відповідають зросту і віку

здобувачів дошкільної освіти, необхідні для забезпечення освітнього процесу, та які раціонально використовуються

1 раз на рік

директор

 

завгосп

 

вихователь- методист

спостереження

акт внутрішньої прийомки

закладу до нового навчального року

 

наказ (про підсумки підготовки закладу до нового навчального року)

1.1.7.

Облаштування групових, ігрових майданчиків відповідно до правил безпеки та санітарно- гігієнічних вимог

2 рази на рік

директор

 

завгосп

спостереження випробування

акти

 

вказівки

 

наказ

(за потреби)

 

 

 

вихователь- методист

 

 

 

1.1.8.

Проведення

навчання/інструктажів з охорони

1 раз на рік

завгосп

вивчення

документації

усний звіт

 

вказівки


 

праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, правил

поведінки в умовах надзвичайних ситуацій

 

 

вихователь- методист

 

 

 

наказ

(за потреби)

1.1.9.

Дотримання працівниками закладу вимог щодо охорони

праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, правил

поведінки в умовах надзвичайних ситуацій

2 рази на рік

директор

 

завгосп

 

вихователь- методист

спостереження під час проведення тренувань, евакуації

довідка

 

доручення наказ

1.1.10.

Проведення

навчання/інструктажів працівників з питань надання

домедичної допомоги, реагування на випадки травмування або погіршення самопочуття

здобувачів дошкільної освіти та працівників під час освітнього процесу

1 раз на рік

директор

 

вихователь- методист

 

медична сестра старша

вивчення

документації

усний звіт

 

доручення вказівки

1.1.11.

Реагування на нещасний випадок керівника та працівників закладу у встановленому порядку

1 раз на рік

директор

 

вихователь- методист

вивчення

документації

усний звіт

 

доповідна записка (за

потреби)

 

вказівки

 

наказ

(за потреби)

 

 

 

медична сестра

старша

 

 

 

1.1.12.

Відповідність обладнання, стану харчоблоку та допоміжних

приміщень санітарно-гігієнічним вимогам

1 раз на рік

директор

 

завгосп

 

медична сестра старша

вивчення

документації спостереження

акти, протоколи ГБХП

акти, протоколи комісії по контролю за організацією харчування (3

 

наказ (про стан організації харчування,

травень) вказівки


 

 

 

 

 

рази в рік)

 

 

1.1.13.

Організація харчування у закладі у відповідності до Інструкції з організації харчування дітей у

закладах дошкільної освіти

1 раз на рік

директор завсгосп

медична сестра

старша

вивчення

документації

довідка

 

наказ (про стан організації харчування,

травень)

1.1.14.

Організація харчування у закладі сприяє формуванню культури

здорового харчування та культурно-гігієнічним навичкам здобувачів дошкільної освіти

1 раз на рік

директор

 

завгосп

 

медична сестра старша

вивчення

документації спостереження

довідка

 

наказ (про стан організації харчування,

травень)

1.1.15.

Наявність медичного кабінету із відповідним обладнанням.

Ведення документації з питань медичного обслуговування

здобувачів дошкільної освіти відповідно до вимог

законодавства

1 раз на рік

директор

 

завгосп

 

медична сестра старша

вивчення

документації

усний звіт

 

вказівки

 

наказ

(за потреби)

1.1.16.

Відповідність медичного обслуговування у закладі вимогам Порядку медичного обслуговування дітей у закладах дошкільної освіти та його

спрямування на зміцнення й збереження життя і здоров’я дітей.

Здійснення постійного

медичного супроводу здобувачів дошкільної освіти медичними працівниками, надання

невідкладної медичної допомоги

у разі потреби

1 раз на рік

директор

 

 

медична сестра старша

вивчення

документації

аналіз роботи закладу (до річного плану)

 

вказівки

 

наказ

(за потреби)


1.1.17.

Дотримання протиепідемічного режиму

за умови введення протиепід емічного режиму

директор

 

завгосп

 

медична сестра старша

спостереження

 

вивчення

документації

інформація на нараді при

директорові

 

вказівки

 

наказ

(за потреби)

1.1.18.

Проведення санітарно- просвітницької роботи з усіма учасниками освітнього процесу з питань здорового способу життя, загартування, раціонального харчування

1 раз на рік

директор

 

вихователь- методист

 

медична сестра старша

вивчення

документації інтерв’ю огляд сайтів

частина

аналітичної довідки

 

наказ (про підсумки

виховної роботи за І півріччя і навчальний рік)

1.1.19.

Налагодження системи роботи з адаптації та інтеграції здобувачів дошкільної освіти до освітнього процесу

1 раз на рік

психологічна служба

 

вихователь- методист

 

медична сестра старша

вивчення

документації інтерв’ю огляд сайтів

частина довідки до наказу

 

наказ (про підсумки роботи психологічної

служби за рік)

1.1.20.

Сприяння адаптації педагогічних працівників до професійної

діяльності

1 раз на рік

психологічна служба

 

вихователь- методист

інтерв’ю

усна інформація

 

вказівки


1.1.21.

Забезпечення раціональної організації робочих місць

здобувачів дошкільної освіти для роботи з комп’ютером

1 раз на рік

вихователь- методист

 

медична сестра старша

спостереження

усний звіт

 

вказівки

 

наказ

(за потреби)

1.1.22.

Проведення занять із використанням комп’ютерів відповідно до санітарних вимог

1 раз на рік

вихователь- методист

 

медична сестра старша

спостереження

усний звіт

 

вказівки

 

наказ

(за потреби)

1.1.23.

Проведення занять з використанням електронних технічних засобів навчання із

здобувачами дошкільної освіти у разі згоди батьків

1 раз на рік

вихователь- методист

вивчення

документації

усний звіт

 

вказівки

1.2. Створення освітнього середовища, вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації

1.2.1.

Обізнаність керівника та педагогічних працівників та дотримання ними вимог нормативно-правових

документів щодо виявлення ознак булінгу, іншого насильства та

запобігання йому

1 раз на три роки

директор вихователь-методист

інтерв’ю

інформація на нараді при

директорові

 

вказівки

 

наказ

(за потреби)

1.2.2.

Наявність плану заходів із запобігання та протидії

булінгу

1 раз на три роки

директор вихователь-методист

психологічна служба

вивчення

документації

усна інформація

 

вказівки

 

наказ

(за потреби)

                   


1.2.3.

Реалізація заходів із запобігання проявам

дискримінації та булінгу, вчасне реагування на

звернення щодо таких проявів, надання психолого-соціальної підтримки у разі потреби

1 раз на три роки

психологічна служба

інтерв’ю

 

вивчення документів

інформація на нараді при

директорові

 

вказівки

 

наказ

(за потреби)

1.2.4.

Частка педагогічних працівників, батьків, які вважають освітнє

середовище безпечним і психологічно комфортним

1 раз на рік

психологічна служба

анкетування

інформація на нараді при

директорові

 

вказівки

 

наказ

(за потреби)

1.2.5.

Забезпечення архітектурної доступності території,

будівлі та усіх приміщень, адаптованість їх до використання учасниками освітнього процесу

1 раз на п’ять років

директор

 

завгосп

спостереження

усний звіт

 

вказівки

 

наказ

(за потреби)

1.2.6.

Наявність та раціональне використання ресурсної кімнаті, дидактичних

засобів для здобувачів дошкільної освіти з особливими освітніми потребами (за наявності таких)

1 раз на рік

психологічна служба

спостереження

частина довідки до наказу

 

наказ (про підсумки роботи психологічної

служби за рік)

1.2.7.

Забезпечення закладу фахівцями для реалізації інклюзивного навчання

1 раз на рік

директор психологічна служба

вивчення документів

частина довідки до наказу

 

пункт у

 

наказ (про підсумки роботи психологічної

служби за рік)


 

 

 

 

 

річному звіті директора

 

 

1.2.8.

Забезпечення корекційної спрямованості освітнього процесу, педагоги володіють та застосовують методи, прийоми, технології роботи із

здобувачами дошкільної освіти із особливими освітніми потребами

2 рази на рік

директор психологічна служба вихователь-методист

спостереження інтерв’ю

вивчення

документації

частина довідки до наказу

 

наказ (про підсумки

методичної роботи за І півріччя і

навчальний рік)

1.2.9.

Налагодження співпраці педагогічних працівників з питань соціалізації

здобувачів дошкільної освіти із особливими освітніми потребами (створення команди

психолого-педагогічного супроводу, розроблення індивідуальної програми розвитку тощо)

1 раз на рік

директор вихователь-методист психологічна служба

вивчення

документації інтерв’ю

інформація на нараді при директорові

 

вказівки

 

наказ

(за потреби)

1.2.10.

Розроблення

індивідуальних програм розвитку за участі батьків та створені умови для

залучення асистента

дитини в освітній процес (за наявності такого)

1 раз на рік

психологічна служба вихователь-методист

вивчення

документації інтерв’ю

інформація на нараді при

директорові

 

вказівки

 

наказ

(за потреби)

1.2.11.

Налагодження співпраці з інклюзивно-ресурсним центром щодо психолого- педагогічного супроводу здобувачів дошкільної освіти із особливими

1 раз на рік

психологічна служба вихователь-методист

вивчення

документації інтерв’ю

інформація на нараді при

директорові

 

вказівки

 

наказ

(за потреби)


 

освітніми потребами

 

 

 

 

 

 

1.2.12.

Створення умов для формування навичок

здорового способу життя (харчування, гігієна, фізична активність) та

екологічно доцільної поведінки у здобувачів дошкільної освіти

1 раз на рік

Директор вихователь-методист

завгосп

спостереження

акт внутрішньої прийомки

закладу до нового навчального року

 

наказ (про підсумки підготовки закладу до нового навчального року)

1.2.13.

Сприяння простору закладу, обладнання, засобів навчання

формуванню різних видів компетенцій, навичок та умінь здобувачів

дошкільної освіти

1 раз на рік

директор вихователь-методист

завгосп

спостереження

акт внутрішньої прийомки

закладу до нового навчального року

 

наказ (про підсумки підготовки закладу до нового навчального року)

 

 

2. Здобувачі дошкільної освіти. Забезпечення всебічного розвитку дитини дошкільного віку, набуття нею життєвого соціального досвіду.

2.1. Виконання завдань Базового компоненту дошкільної освіти

2.1.1.

Наявність сформованої освітньої програми, яка

містить комплекс освітніх компонентів для

досягнення здобувачами дошкільної освіти результатів навчання

(набуття компетентностей), визначених Базовим компонентом дошкільної освіти

1 раз на рік

директор вихователь-методист

вивчення

документації

інформація на засіданні педагогічної ради

 

рішення педради наказ

2.2. Впровадження в освітньому процесі неперервності змісту освітніх ліній інваріативної складової


2.2.1.

Здійснення організації освітнього процесу у різних вікових групах з урахуванням вимог освітньої програми, розробленої на основі Базового компоненту

дошкільної освіти,

схваленою педагогічною радою

1 раз на рік

директор вихователь-методист

вивчення

документації

частина аналізу роботи за навчальний рік

 

рішення педради наказ

2.3. Впровадження в освітньому процесі закладу варіативної складової Базового компоненту дошкільної освіти

2.3.1.

Наявність програм для організації варіативної складової Базового компоненту дошкільної освіти

1 раз на рік

директор вихователь-методист

вивчення

документації

усний звіт

 

вказівки

 

наказ

(за потреби)

2.3.2.

Наявність планування

додаткових організаційних форм освітнього процесу – гуртки, студії, секції

1 раз на рік

директор вихователь-методист

вивчення

документації

інформація на нараді при

директорові

 

вказівки

 

наказ

(за потреби)

2.3.3.

Застосування (використання) інформаційно

комунікаційних технологій, електронно-технічних

засобів навчання

1 раз на рік

директор вихователь-методист

спостереження анкетування

інформація на нараді при

директорові

 

частина у річному звіті директора

 

вказівки

 

наказ

(за потреби)

2.4. Організація життєдіяльності здобувачів дошкільної освіти у закладі


2.4.1.

Відповідність розпорядку дня здобувачів освіти у вікових групах гігієнічним нормам щодо тривалості

сну, занять різними видами діяльності та відпочинку, у тому числі організації навчальних занять, перебування на свіжому повітрі, рухової активності, кратності приймання їжі

1 раз на рік

директор вихователь-методист

вивчення

документації

усний звіт

 

вказівки

 

наказ

(за потреби)

2.4.2.

Відповідність віковій групі гранично допустимого навчального навантаження на здобувача дошкільної освіти

1 раз на рік

директор вихователь-методист

вивчення

документації

усний звіт

 

вказівки

 

наказ

(за потреби)

2.4.3.

Проведення фізкультурно- оздоровчої роботи у різних організаційних формах

2 рази на рік

директор вихователь-методист

вивчення

документації спостереження

частини довідок до

наказів

 

накази (про підсумки виховної, методичної роботи за І

півріччя та за навчальний рік)

2.4.4.

Застосування загартування та лікувально- профілактичних процедур

1 раз на рік

директор вихователь-методист

медична сестра старша

спостереження інтерв’ю

вивчення

документації

інформація на нараді при

директорові

 

частина у річному звіті директора

 

вказівки

2.4.5.

Здійснення медико- педагогічного контролю за організацією фізичного виховання здобувачів

1 раз на рік

директор вихователь-методист

вивчення

документації

довідка до наказу

 

наказ


 

дошкільної освіти

 

медична сестра старша

 

 

 

 

2.4.6.

Організація спільної роботи медичного персоналу та педагогів щодо фізичного розвитку здобувачів дошкільної освіти

1 раз на рік

директор вихователь-методист

медична сестра старша

вивчення

документації інтерв’ю

інформація на нараді при

директорові

 

вказівки

 

наказ

(за потреби)

3. Фахова діяльність педагогічних працівників закладу

3.1. Ефективність планування педагогічними працівниками своєї діяльності, використання сучасних освітніх підходів до організації освітнього процесу з метою формування різних видів компетентностей здобувачів дошкільної освіти

3.1.1.

Частка педагогічних працівників, які використовують

календарне планування, що відповідає освітній програмі закладу.

1 раз на рік

вихователь-методист

вивчення

документації

інформація на нараді при

директорові

 

вказівки

 

наказ

(за потреби)

3.1.2.

Аналіз, оцінювання педагогічними працівниками кожної вікової групи результативності виконання вимог Базового компонента дошкільної освіти, якості виконання програми розвитку, виховання і навчання

здобувачів дошкільної освіти у

2 рази на рік

директор вихователь-методист

вивчення

документації

частина

аналітичної довідки до наказу

 

наказ (про рівні засвоєння програмових вимог, рівні життєвої

активності вихованців за І півріччя та за навчальний рік)

3.1.3.

Частка педагогічних працівників, які використовують методики, освітні технології (в тому

2 рази на рік

директор вихователь-методист

вивчення

документації анкетування

частина

аналітичної довідки до наказу

 

наказ (про підсумки

методичної роботи за І півріччя та за


 

числі й інформаційно- комунікаційні), спрямовані на оволодіння здобувачами дошкільної освіти ключовими

компетентностями та наскрізними уміннями

 

 

 

частина у річному звіті директора та в аналізі роботи за рік

 

навчальний рік) рішення педради

3.1.4.

Надання педагогічними працівниками методичної підтримки колегам, обмін досвідом (консультації, навчальні семінари,

майстер-класи, конференції,

взаємовідвідування занять, наставництво, публікації)

1 раз на рік

вихователь-методист

вивчення

документації інтерв’ю

частина

аналітичної довідки до наказу

 

наказ (про підсумки

методичної роботи за І півріччя та за навчальний рік)

3.1.5.

Частка педагогічних працівників, які створюють та використовують власні освітні ресурси, мають

публікації професійної тематики та оприлюднені методичні розробки

2 рази на рік

директор вихователь-методист

вивчення

документації

частина

аналітичної довідки до наказу

 

 

частина у річному звіті директора та в аналізі роботи за рік

 

наказ (про підсумки

методичної роботи за І півріччя та за навчальний рік)

 

рішення педради

3.2. Постійне підвищення професійного рівня і педагогічної майстерності педагогічних працівників

3.2.1.

Частка педагогічних працівників закладу, які обирають різні види,

1 раз на 5 років

директор

 

вихователь-методист

вивчення

документації

інформація на нараді при

директорові

 

вказівки

 

доручення


 

форми і напрямки підвищення рівня своєї професійної майстерності

 

 

анкетування

 

 

 

3.2.2.

Здійснення педагогічними працівниками експертної діяльності, їх участь в інноваційній роботі (розроблення/адаптація, впровадження освітніх технологій,

експериментальна робота), ініціювання та/або

реалізація освітніх проєктів

1 раз на 5років

директор вихователь-методист

вивчення

документації інтерв’ю

інформація на нараді при

директорові

 

вказівки доручення

3.3. Методичне забезпечення закладу

3.3.1.

Відповідність мети, основних принципів діяльності та функцій методичного кабінету закладу встановленим вимогам

1 раз на три роки

директор вихователь-методист

вивчення

документації

усна інформація

 

вказівки доручення

3.3.2.

Відповідність наповнення методичного кабінету принципам

інформативності та

змістовності; доступності; сучасності; естетичності; задоволення потреб педагогів у саморозвитку і професійному

самовдосконалення

1 раз на три роки

директор вихователь-методист

вивчення

документації спостереження

акт внутрішньої прийомки

закладу до нового навчального року

 

наказ (про підсумки підготовки закладу до нового навчального року)

3.3.3.

Групування матеріалів методичного кабінету за окремими розділами,

можливість їх використання для різних форм комунікації

1 раз на три роки

директор вихователь-методист

вивчення

документації анкетування

акт внутрішньої прийомки

закладу до нового навчального року

 

наказ (про підсумки підготовки закладу до нового навчального


 

педагогів у рамках освітнього процесу

 

 

 

 

 

року)

3.3.4.

Діяльність методичного кабінету закладу

забезпечує здійснення самооцінювання якості

освіти з метою виявлення та відстеження тенденцій у розвитку якості освіти в

закладі, встановлення відповідності фактичних результатів освітньої

діяльності в межах

державних вимог до змісту, рівня її обсягу дошкільної освіти (Базового компонента дошкільної освіти), її заявленим цілям, а також оцінювання

ступеня, напряму і причин відхилень від цілей

1 раз на рік

директор вихователь-методист

вивчення

документації

частина у річному звіті директора та в аналізі роботи за рік

 

рішення педради наказ

3.3.5.

Спрямування діяльності методичного кабінету закладу на пошук і впровадження нових

ефективних форм взаємодії закладу із сім’ями

здобувачів дошкільної освіти, батьківською, педагогічною і науковою громадськістю у здійсненні завдань цілісного

1 раз на рік

директор вихователь-методист

вивчення документів

 

спостереження

частина у річному звіті директора та в аналізі роботи за рік

 

рішення педради наказ


 

всебічного розвитку здобувачів дошкільної освіти, популяризації роботи закладу

 

 

 

 

 

 

 

3.4. Налагодження співпраці з батьками, працівниками закладу

3.4.1.

Частка педагогічних працівників, які використовують форми роботи, спрямовані на формування партнерських взаємин із батьками

здобувачів дошкільної освіти

1 раз на три роки

вихователь-методист

вивчення

документації анкетування

інформація на нараді при

директорові

 

вказівки доручення

наказ

(за потреби)

3.4.2.

Налагодження конструктивної комунікації педагогічних працівників із батьками здобувачів освіти в різних формах та

напрямах роботи, що

сприяє досягненню мети – організації освітнього процесу на принципах партнерства і довіри

1 раз на три роки

вихователь-методист

спостереження анкетування

інформація на нараді при

директорові

 

вказівки доручення

наказ

(за потреби)

3.4.3.

Наявність у закладі інформаційно- просвітницького простору для батьків; його

оформлення, зміст та доступність

1 раз на рік

директор вихователь-методист

спостереження анкетування

частина у річному звіті директора та в аналізі роботи за рік

 

вказівки доручення

наказ

(за потреби)


 

4. Управлінські процеси закладу

4.1. Наявність стратегії розвитку та системи планування діяльності закладу, моніторинг виконання поставлених цілей і завдань

4.1.1.

Відповідність стратегії розвитку закладу особливостям і умовам його діяльності (типу закладу, мові навчання,

території обслуговування, формуванню контингенту здобувачів дошкільної освіти, обсягу та джерелам фінансування)

1 раз на 5 років

директор вихователь-методист

завгосп

вивчення

документації

інформація на засіданні педради

 

рішення педради наказ

4.1.2.

Здійснення річного планування відповідно до стратегії

1 раз на рік

директор вихователь-методист

завгосп

 

медична сестра старша

вивчення

документації

інформація на нараді при

директорові

 

вказівки доручення

наказ

(за потреби)

4.1.3.

Залучення працівників та батьків здобувачів

дошкільної освіти до розроблення плану роботи закладу

1 раз на рік

директор вихователь-методист

інтерв’ю

інформація на нараді при

директорові

 

вказівки доручення

наказ

(за потреби)

4.1.4.

Наявність перспективного та календарного планів

освітнього процесу

1 раз на рік

директор

 

вихователь-методист

вивчення

документації

усний звіт

 

вказівки

 

наказ

(за потреби)

4.1.5.

Здійснення

самооцінювання якості освітньої діяльності на основі стратегії (політики) і процедур забезпечення якості освіти

1 раз на рік (за блоковою системою

аналізування, використовуючи розділи річного плану)

 

1 раз на 5 років (комплексне,

перед початком роботи щодо розроблення програми розвитку)

 

періодичне

(комплексне

самооцінювання перед щорічним звітуванням

директора (за потребою)

директор вихователь-методист

завгосп

вивчення

документації анкетування

Частина річного плану (аналіз)

 

 

 

аналітична довідка

 

 

 

 

 

аналітична довідка

 

рішення педради

 

 

 

 

 

наказ

 

 

 

 

 

 

наказ


4.2. Формування відносин довіри, прозорості, дотримання етичних норм

4.2.1.

Частка учасників освітнього процесу, які задоволені загальним

психологічним кліматом у закладі і діями керівника щодо формування відносин довіри та конструктивної

співпраці між ними

1 раз на 5 років

директор вихователь-методист

завгосп

анкетування

інформація на нараді при

директорові

 

Доручення

4.2.2.

Забезпечення закладом

2 рази на рік

директор

спостереження

інформація на

 

вказівки

 


 

змістовного наповнення та вчасного оновлення інформаційних ресурсів

закладу (інформаційні стенди, сайт закладу, сторінки у соціальних мережах)

 

 

вихователь-методист

 

інтерв’ю

нараді при директорові

 

доручення наказ

(за потреби)

4.3. Ефективність кадрової політики та забезпечення можливостей для професійного розвитку педагогічних працівників

4.3.1.

Формування штату закладу, залучення кваліфікованих

педагогічних та інших працівників відповідно до штатного розпису та освітньої програми

закладу.

1 раз на рік

директор

вивчення

документації

усний звіт

 

частина щорічного звіту директора

 

вказівки доручення

4.3.2.

Частка педагогічних працівників закладу, які працюють за фахом

1 раз на 5 років

директор

вивчення документів

інформація на нараді при

директорові

 

вказівки

 

доручення

4.3.3.

Застосування керівником закладу заходів

матеріального та

морального заохочення до педагогічних працівників з метою підвищення якості освітньої діяльності

1 раз на 5 років

голова ПК

вивчення

документації

інформація на нараді при

директорові

 

вказівки доручення

4.3.4.

Створення керівником закладу умов для постійного підвищення кваліфікації, чергової та позачергової атестації

1 раз на 5 років

вихователь-методист голова ПК

вивчення

документації інтерв’ю

інформація на нараді при

директорові

 

вказівки доручення

4.3.5.

Частка педагогічних

1 раз на 5

вихователь-методист

інтерв’ю

інформація на

 

вказівки


 

працівників, які вважають, що керівник закладу

сприяє їхньому професійному розвитку

років

 

 

нараді при директорові

 

 

доручення

4.4. Організація освітнього процесу на засадах людиноцентризму, прийняття управлінських рішень на основі конструктивної співпраці учасників освітнього процесу, взаємодії закладу з місцевою громадою

4.4.1.

Частка працівників, які вважають, що їх права у закладі не порушуються

1 раз на 5 років

вихователь-методист голова ПК

анкетування

інформація на нараді при

директорові

 

вказівки доручення

4.4.2.

Частка батьків здобувачів дошкільної освіти, які вважають, що права їх

дітей в закладі не порушуються

1 раз на 5 років

директор вихователь-методист

анкетування

інформація на нараді при

директорові

 

вказівки доручення

наказ

(за потреби)

4.4.3.

Частка учасників освітнього процесу, які вважають, що їхні пропозиції враховуються під час прийняття управлінських рішень

1 раз на 5 років

директор вихователь-методист

інтерв’ю

інформація на нараді при

директорові

 

вказівки доручення

наказ

(за потреби)

4.4.4.

Керівник сприяє участі громадського

самоврядування у вирішенні питань щодо діяльності закладу режимі роботи закладу

1 раз на 5 років

голова ради закладу

інтерв’ю

інформація на нараді при

директорові

 

вказівки доручення

наказ

(за потреби)

 

4.4.6.

Ознайомлення та дотримання усіма працівниками закладу правил внутрішнього трудового розпорядку

1 раз на 5 років

директор голова ради закладу

вивчення

документації

інформація на нараді при

директорові

 

вказівки доручення

наказ

(за потреби)

4.4.7.

Розв'язання керівником закладу в межах наданих

йому повноважень, спільно або за погодженням з профспілковим комітетом усіх питань, пов'язаних із застосуванням правил внутрішнього трудового розпорядку

1 раз на 5 років

голова ради закладу голова ПК

вивчення

документації

інформація на нараді при

директорові

 

вказівки доручення

4.4.7.

Керівник закладу вживає заходів для створення належних умов діяльності закладу (зокрема, вивчає

стан матеріально-технічної бази, планує її розвиток, звертається із відповідними клопотаннями до

засновника, здійснює проєктну діяльність)

1 раз на рік

директор

 

завгосп

інтерв’ю

 

вивчення

документації

частина у річному звіті директора та в аналізі роботи за рік

 

 

4.5. Формування та забезпечення реалізації політики академічної доброчесності

4.5.1.

Забезпечення керівником закладу реалізації заходів щодо формування

академічної доброчесності та протидії фактам її порушення

1 раз на 5 років

директор вихователь-методист

вивчення

документації

усний звіт

 

вказівки доручення

 

 

 

4.5.2.

Дотримання педагогічними працівниками засад

академічної доброчесності. Частка педагогічних працівників, які поінформовані щодо правил і вимог дотримання академічної доброчесності

1 раз на 5 років

директор вихователь-методист

інтерв’ю

 

вивчення

документації

усний звіт

 

вказівки доручення

4.5.3.

Забезпечення керівником закладу проведення освітніх та інформаційних заходів, спрямованих на формування у працівників та батьків здобувачів

дошкільної освіти негативного ставлення до корупції

1 раз на 5 років

директор вихователь-методист

вивчення

документації

усний звіт

 

вказівки доручення